Nie som veľký zástanca power metalu, no keď už moja priateľka povedala, že sa jej to páči, nedalo mi nenapočúvať a nezhodnotiť album „The Modern Age“.

V poradí už tretí album mladých Francúzov, ktorí fungujú od roku 2009, ma hneď upútal veľmi dobrým zvukom. Nástroje a spev sú krásne vyvážené, takže počúvanie je zážitkom.

Prvá skladba Humanizer, aneb intro, sa snaží vzbudiť v poslucháčovi futuristický pocit, čím nadväzuje na názov albumu. Znie ako začiatok podzemnej diskotéky po apokalypse. Musím povedať, že sa im to podarilo trafiť :o)

Druhá skladba v poradí – Red House of Sorrow – ma hneď prekvapila zaujímavým riffom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani taký Hammerfall. K riffu sa pridali rýchle bicie, vysoký spev a refrén vyvrcholil viacerými hlasmi. Veľmi dobrá skladba, ktorá ma nenudila stálym rýchlym tempom, pretože sa v nej strieda veľa zaujímavých pasáží.


My Last Odyssey je v sprievode klávesov plná energie. Pri počúvaní sa mi stále vybavovalo pogo, takže čistá rýchla tancovačka. Rád by som ju videl naživo a poriadne sa vyhopkal :o)

Pesnička nesúca názov albumu The Modern Age ma hneď upútala mocnou melódiou spevu. Keď si ju vypočujete, pochopíte, prečo nesie názov albumu. Ku koncu pesničky po sóle prichádza krátka atmosférická časť, ktorá mi pripomína symfonický black a hneď potom jeden refrén a dovidenia. Veľmi dobrá vec.

Za zmienku stojí aj siedma skladba v poradí – Holy Water Day, ktorá nečakane začína akustickou vyhrávkou v pomalom tempe. Dopĺňajú ju plaziace sa tóny z elektriky. Je to zároveň aj najkratšia pieseň a je príjemným spomalením v tomto power-ovom náklade. Chválim chlapcov za slaďáčik.

Posledná vec Darkside of Imagination začala nenápadne nasamplovanými zvukmi, no potom to zatemnil zase mocný riff. Vysoký spev si to už rúbe cez bicie a ideme. Klasika, energia, nič nové ma neprekvapilo, ale ani ma nič nesklamalo. Ku koncu bol zaujímavý francúzsky hlas, ktorý mi asi prehováral do duše, nech si to pustím znovu.


Na to, že power nie je moja šálka kávy, som čakal, že to vypnem po pár songoch, ale tento album ma veľmi milo prekvapil. Nenásilný, energický, veľmi veľa zaujímavých riffov a pasáží. Speváka chválim za výšky a celú kapelu za kvalitný album. Odporúčam aj fanúšikom aj občasným „natrafičom“ na tento štýl.  

Keďže album The Modern Age bude verejnosti dostupný až 21.6.2015, nemôžem vám posunúť žiadne songy. Pripájam aspoň zoznam skladieb a ukážku z ostatného albumu.

Playlist:
Humanizer 
Red House Of Sorrow
My Last Odyssey
The Modern Age
A Last Will
No Train To Earth
Holy Water Day
Wild Call
Rainwar
Anthem For A Planet
Darkside Of Imagination

spustiť videospustiť video