Pittsburské zoskupenie CODE ORANGE sa s novou dvojicou skladieb UnderneathSwallowing The Rabbit Whole snaží zotrvať na ceste nepredvídateľnosti, tvrdosti a progresie. Nový album s názvom Underneath vyjde 13. marca cez Roadrunner Records a dvojica singlov sľubuje brutálnu, agresívnu, špinavú aj melodickú jazdu podporenú premysleným marketingom. Série krátkych a interaktívnych videí na oficiálnej stránke skupiny, dejovo na seba nadväzujúce klipy a vytasenie sa so skvelými hudobnými nápadmi hneď pri predstavení skladieb si samé pýtajú pozornosť.

Jami Morgan, bubeník a spevák kapely sa vyjadril na adresu skladby Swallowing The Rabbit Whole: „Je to priepustka do hlbín a ďalšej éry kapely CODE ORANGE... ďalší kus zo skladačky započatej v Underneath. Dualita je kľúč, nielen tematicky na albume, ale aj v pokračujúcej evolúcii nášho zvuku a tvrdej muziky vo svete všeobecne“.


spustiť videospustiť video

Morgan sa rozpovedal aj o celom albume Underneath: „Je o čelení duality v každom z nás ako indivíduí, aj ako spoločnosti v preplnenej, priveľmi otvorenej a všetko požierajúcej digitálnej nirváne. Každý má svoj hlas/názor, no na žiadnom z nich nezáleží... Prepadnite dole králičou dierou svojich najhlbších obáv, úzkostí a ľútostí a postavte sa monštru, ktoré sa pod ňou buduje“.

spustiť videospustiť video

Tracklist albumu Underneath:

01. (deeperthanbefore)
02. Swallowing The Rabbit Whole
03. In Fear
04. You And You Alone
05. Who I Am
06. Cold.Metal.Place
07. Sulfur Surrounding
08. The Easy Way
09. Erasure Scan
10. Last Ones Left
11. Autumn And Carbine
12. Back Inside The Glass
13. A Sliver
14. Underneath

Aktuálna zostava:

Reba Meyers - spev, gitara
Jami Morgan- spev, bicie
Dominic Landolina - gitara
Joe Goldman – basová gitara
Eric Balderose - vokály, gitara, syntetizér

 

Použité zdroje:
rollingstone.com