Zvládne Colloseum energetickú bombu v podobe kapely Russkaja?

Tento rok je, ako aj  mnoho pred ním, plný rôznych metalových či rockových akcií, ktoré si vyžadujú  pozornosť. Nejedna kapela, ktorá navštívila Slovensko a jeho blízke okolie, stála za ten zážitok. No teraz  príde úplná bomba. V rámci svojho Kosmopoli-tour po Nemecku, Rakúskua Holandsku navštívi aj našu krajinu 28. októbra fenomenálna RUSSKAJA, energiou nabitá kapela z Viedne. Kto ešte nezažil ich šou, mal by si na  nich vyhradiť voľno a zájsť do košického klubu Collosseum, kde rozprúdia krv v každom prítomnom.

 

Oproti ich minuloročnej návšteve Banskej Bystrice však budú môcť predstaviť aj svoj nový album Kosmopoliturbo, podľa ktorého je turné nazvané. Okrem piesní z tohto albumu začujeme aj niekoľko osobitých skladieb z ich staršej tvorby. Na Rockscape 2016 publikum dostali napríklad aj skladbou Psycho Traktor, ktorá odštartovala behanie do kruhu vo forme circle pitu obohatené o absurdný text tohto songu.

 

Kapela sama svoj štýl prezentuje ako ruský turbo polka metal. Kombináciou polky, jamajského ska žánru a tradičnej ruskej hudby vytvorili skvelý hudobný podklad pre rôzne  punkové, ale  i metalové námety. Túto  nezvyčajnú hudbu Russkaja spracovala v priebehu deviatich rokov už do piatich štúdiových albumov.

 

Okrem klasických nástrojov využívaných v metalovej hudbe môžeme v ich hudbe nájsť aj pestrý záber dychových a strunových nástrojov. Od tradičnej trúbky cez netradičné potete  (verzia klapkového plechového dychového nástroja s atypickou  konštrukciou) až po  husle a Strohove husle, ktoré pripomínajú akúsi kombináciu elektrických huslí s trúbou, ktorá slúži na zosilnenie zvuku.

 

Pochopiteľne sa na tejto akcii prítomní nebudú mať veľmi šancu nudiť, keďže Russkaja je jedna z tých kapiel, ktoré vedia urobiť výnimočnú šou a svojich fanúšikov poriadne vyhecovať. Energia, ktorú cítiť nielen z hudby, ale i priamo z členov samotnej kapely, do vás rozhodne na ich koncerte prúdiť neprestane a ešte aj dlho po jeho konci budete na tento neobyčajný zážitok s radosťou spomínať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *