Zoznámte sa s kapelou Starblind

Poznáte kapelu STARBLIND zo Štokholmu, hlavného mesta Švédska? Možno niektorých jej členov registrujete z kapiel ako Steel Attack, Danger či Sadauk. Alebo ste s nimi možno už mali tú česť, keď pred pár rokmi sprevádzali na turné napríklad Tima Rippera Owensa. Počas svojich potuliek sa zastavili aj na Slovensku. Ak ste sa s nimi, respektíve s ich hudbou ešte nemali možnosť stretnúť, tak čítajte ďalej, kto sú a čo hrajú.

 

Svoj debut Darkest Horrors nahrala kapela už koncom roka 2013. V lete toho istého roku sa totiž dala dokopy a hneď a zaraz zložila deväť skladieb. Tento album vyšiel nasledujúci rok. Ďalší počin Dying Son prišiel hneď v roku 2015.

 

Títo severskí rockeri sa snažia priniesť svojim poslucháčom heavy metal, ktorý zasiehne priamo do srdca a znie tak, ako tomu bolo v rokoch jeho najväčšieho rozkevetu, v osemdesiatych rokoch. Surový, priamočiary a zároveň melodický. Taký je metal, ktorý hrá kapela Starblind. Najviac týchto pánov totiž ovplyvnili kapely ako Iron Maiden, Judas Priest či Manowar.

 

A prečo vám to všetko vravíme? Pretože už onedlho, 24. novembra, tejto skvelej kapele vychádza úplne nová doska Never Seen Again. Okrem iného to bude prvá doska kapely Starblind, na ktorej sa za mikrofónom objaví nový spevák Marcus Sannefjord Olkerud. Pokiaľ teda ešte nepoznáte tvorbu tejto kvalitnej švédskej kapely, rýchlo to napravte.

Zoznámte sa s kapelou Starblind
Zoznámte sa s kapelou Starblind

Zoznam skladieb albumu Never Seen Again:

  1. The Everlasting Dream Of Flight
  2. The Shadow Out Of Time
  3. Pride And Glory
  4. Eternally Bound
  5. Tears Of A Soldier
  6. Never Seen Again
  7. Avarice (The Fourth Circle)
  8. Demon Rider
  9. Insanity And Genius
  10. The Last Stand

Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *