Zomrel Chris Cornell

Rockový hudobník, spevák a skladateľ, jeden zo zakladateľov grungeového žánru zomrel v stredu večer v americkom Detroite vo veku 52 rokov. O tejto smutnej udalosti informoval viaceré svetové médiá jeho zástupca Brian Bumbery, ktorý Cornellovu smrť označil za „náhlu a nečakanú“, pričom šokovaná je aj jeho manželka a celá rodina. Tí by chceli fanúšikom poďakovať za nekončiacu lásku a vernosť a zároveň požiadať o rešpektovanie súkromia. Príčina spevákovej smrti je zatiaľ neznáma.

 

Cornell sa práve nachádzal uprostred vypredaného amerického turné so Soundgarden a pár hodín pred smrťou ešte odohral svoj posledný koncert. Do ukončenia turné mu zostávalo iba šesť ďalších zastávok. Spevák nedávno vydal orchestrálny  singel s názvom The Promise k rovnomennému filmu s Christianom Baleom o milostnom trojuholníku počas arménskej genocídy. 

Aktualizácia 18. máj 2017 o 14:40

Podľa najnovších informácií vyšetruje polícia v Detroite Cornellovu smrť ako samovraždu, keďže speváka našli v kúpeľni hotela MGM Grand Hotel krátko po tom, ako jeho znepokojená manželka požiadala rodinného známeho, aby ho skontroloval.

 

Aktualizácia 18. máj 2017 o 21:15

Policajné zdroje potvrdili, že spevák Soundgarden a Audioslave Chris Cornell spáchal samovraždu obesením.

Svoju kariéru začal v Seattli, kde ešte v roku 1984 spoločne s gitaristom Kimom Thayilom a basákom Hirom Yamamotom založil legendárnych SOUNDGARDEN. Výnimočný spevák sa stal jedným z hlavných hlasov grungovej éry 90. rokov, ktorá rockovému svetu priniesla aj žánrovo spriaznenú Nirvanu, Pearl Jam či Alice In Chains.

Po tom, ako sa Soundgarden v roku 1997 rozpadli, sa Cornell rozhodol pokračovať na sólovej dráhe a v roku 2001 sa pridal ku kalifornskej zostave AUDIOSLAVE, v ktorej už pôsobili bývalí členova Rage Against The Machine. Kombinovanie hard rocku s alternatívym rockom bolo úspešné a Audioslave sa stali vôbec prvou americkou kapelou, ktorá mala za sebou aj open-air koncert na Kube. Vo februári 2007 sa však vzhľadom na hudobné rozdiely jednotlivých členov aj táto skupina rozpadla a Cornell sa tak časom vrátil k svojim počiatkom. Tri roky po odchode z Audioslave totiž začal opäť koncertovať so Soundgarden, ktorí v roku 2012 oficiálne ohlásili svoj návrat na scénu vydaním šiesteho radového albumu King Animal.

Okrem toho, že bol Cornell hudobne aktívny, venoval sa aj charite a filantropii. So svojou manželkou založili nadáciu na podporu detí, ktoré stratili domov, boli zneužívané či zanedbávané alebo sa ocitli na prahu chudoby.


Použité zdroje:
CNN, The Daily Telegraph

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *