Zombie video novinka od Bring Me The Horizon

Láska je slepá, hluchá a p*******e sprostá. Zrejme toto si o amorkovych šípoch, čo si len tak lietajú po svete a triafajú hocikoho, kde sa im podarí, myslia chalani z BRING ME THE HORIZON.

Follow You by sa dala zaradiť medzi akési zvrátené love songy. A klip k nej? Nuž, to ťažko povedať. Postapokalyptické mesto, kde sa všetci zbláznili, zabíjajú sa hlava-nehlava, ničia, čo sa dá, aby sa zacháranili pred zombie. Taký je začiatok. Tematika, ktorá nepatrí medzi nezvyčajné v otázke metalových kapiel. Avšak keď sa jeden chlapec zodvihne zo sedačky, vedľa ktorej, mimochodom, leží mŕtvy muž, pravdepodobne mladého starý otec alebo otec, a s úsmevom na tvári kráča doslova peklom, skôr si pomyslíte, že si niečo šľahol.

 

Slúchadlá na ušiach a systém nevidím, nepočujem. Niečo, čo pozná snáď každý z nás. Ale ignorovať chaos je už prisilná káva. No aby toho nebolo málo, ešte si frajerisko aj pospevuje. Hlavnou témou však nie je to, že by bol dotyčný totálny idiot a bolo mu jedno, že okolitý svet bude čoskoro zrovnaný so zemou. Je ňou fakt jeho ,,slepoty“ a ,,hluchoty“, ktorý odkazuje na to, čo s ľuďmi dokáže urobiť láska. Tento hlboký cit je u nášho ,,šťastlivca“ naozaj sprostý. Keby nie, nešiel by za svojou priateľkou, hoci očividne vedel, že s ňou niečo nie je v poriadku.

 

Trochu šialené video je dielom režiséra Franka Borina a speváka kapely Olivera Sykesa. Borin je známy spoluprácami s intepretmi ako Red Hot Chili Peppers, Duran Duran, The Script a mnohými ďalšími. Zrejme aj to a popularita samotných BMTH prispeli k tomu, že za približne jeden deň, odkedy sa video objavilo na YouTube, ho už videlo viac než šestotisíc ľudí.

 

Bizarná kombinácia, napriek tomu je klip zaujímavý, nech už sa naň pozriete z akéhokoľvek uhla pohľadu a skladba je veľmi príjemná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *