Známe je ďalšie meno z Topfestu

Topfest, festival, ktorý má každý rok čo ponúknuť a každý si tam príde na svoje. Nebude tomu inak ani tento rok. Niekoľko mien vystupujúcich padlo už skôr. A na tento zoznam pribúda ďalšie – THE DARKNESS.

Britská rocková kapela, ktorá v hudobnom priemysle rozhodne nie je žiadnym nováčikom. The Darkness derú dosky pódií už od roku 1999 a už od začiatku len mieria vyššie a vyššie. Kvalitu práce kvarteta Justin Hawkins (spev), Dan Hawkins (gitara), Frankie Paullain (basgitara) a Rugus Taylor (bicie) potvrdzuje aj ocenenie za najlepšiu kapelu získané v rámci Brit Award.

 

„Sme hrdí, že sme sa opäť mohli vrátiť na festivalové pódiá v Európe. Chceme potvrdiť našu reputáciu jednej z najuznávanejších rockových kapiel. Stále sme sa nespreneverili modernej umelej dobe. V tomto svete sacharínovej muziky, ktorú robia s pomocou počítačov všelijakí blbci, zostávame autentickí. Drahí rockoví fanúšikovia, sľubujeme vám pravú šou. Verím, že sa na Topfeste stretneme ľudia jednej krvnej skupiny, ktoré zdieľame spoločnú dušu a staviame rovnaké sny,“ hovorí Justin Hawkins.

 

„Teraz sme na turné po Európe a ešte plánujeme navštíviť toľko kvalitných festivalov, ako sa len dá. Medzi nimi nesmie chýbať Topfest. Potom sa vrátime do nášho tajomného hradu v horách, aby sme dokončili ďalší album,“ dodáva.

Odznie aj niekoľko skladieb z momentálne najaktuálnejšieho albumu zostavy, ktorý vyšiel minulý rok pod názvom Last Of Our Kind. A veruže sú jedni z posledných svojho druhu, keďže The Darkness hraju poctivý čistý rock v pravom zmysle slova, o čom sa môžete presvedčiť v júli na piešťanskom letisku.

 

„Sme naozaj hrdí, že sa nám podarilo získať aj túto legendu. Britskí The Darkness sú skutočne kvalitným úlovkom, ktorí si rockeri nemôžu nechať ujsť,“ uzatvára organizátor Topfestu Dušan Drobný.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *