Zmeny, zmeny, zmeny…

Tak, ako my občas meníme nábytok starý za nový alebo hoci len obmeňujeme šatník, podobne kapely sem-tam menia svojich členov. Aj v poslednej dobe prebehlo niekoľko takých zmien. Pri niektorých sa už dá povedať, či v dobrom, alebo v zlom, pri iných si ešte musíme počkať.

Vitaj v rodine, Brooks Wackerman

Zmeny, zmeny, zmeny...

Najskôr prišiel šok, keď AVENGED SEVENFOLD na svojej oficiálnej stránke oznámili rozviazanie vzťahu s Arinom Ilejayom. Nasledovali ho tajnosti o tom, kto zasadne s nimi za bicie. Všetci to tipovali na opätovný návrat Mika Portnoya (Dream Theatre), ktorý s nimi chvíľu spolupracoval po smrti pôvodného bubeníka. Nakoniec však prišlo úplne iné meno. Dnes je už oficiálne známe, že za bicími s Avenged Sevenfold najbližšie uvidíme a začujeme Brooksa Wackermana. Wackerman spolupracoval napríklad s Korn, Blink-182, Bad Religion či Tenacious D. Je to teda ostrieľaný hudobník. Zostáva len dúfať, aby mu to s Avenged Sevenfold vydržalo dlhšie než to bolo v prípade Ilejaya.

Dva kohúty na jednom smetisku

Prečo mať jedného speváka, keď môžeme mať dvoch? Zrejme toto si povedali GAMMA RAY a ku Kaiovi Hansenovi pribudol Frank Beck. Toto sa stalo kvôli tomu, že Hansen hlasovo nezvládal príliš dlhé turné. Napokon, veď už nie je najmladší. Preto mu určite dobre padne deliť si spev s kolegom Beckom. Výpadky hlasu Hansena však neboli jediným dôvodom na prijatie nového člena. Hansen sa zmienil, že túži mať o niečo viac slobody na pódiu.

Zbohom, Mika Karpinnen

V januári tohto roku svoj odchod z kapely oznámil aj bubeník HIM, Mika Karpinnen. Netrvalo však dlho a títo páni si našli za neho náhradu v podobe Jukku „Kosmo“ Krögera. Kröger pred tým pôsobil v niekoľkých iných fínskych kapelách. V dvoch z nich sa dokonca objavil nie na poste bubeníka, ale gitaristu. K HIM sa dostal v lete tohto roku. Prvýkrát sa s ním predstavili na pódiu 25. júla na fínskom festivale Qstock v meste Oulu. Tento koncert bol pôvodne avizovaný ako vystúpenie druhej kapely Ville Valla, Rambo Rimbaud. Podľa všetkého sú HIM s Krögerom spokojní, keďže už budúci rok v decembri by sme sa pravdepodobne mohli dočkať nového albumu.

Danny Worsnop máva na rozlúčku

Zmeny, zmeny, zmeny...

Zmene sa nevyhla ani ASKING ALEXANDRIA. Podobne ako Karpinnen opustil HIM, Worsnop sa odpojil od Asking Alexandrie. Rozhodol sa viac venovať svojmu druhému projektu, We Are Harlot. Niekoľko mesiacov po odchode sa za mikrofón namiesto Worsnopa postavil Denis Stoff. Fanúšikovia mali strach, že po odchode pôvodného speváka už Alexandria nebude znieť ako pred tým. Napokon bol však ich strach zbytočný, keďže Worsnop patril medzi Stoffove vzory, a teda Denis poznal väčšinu textov. Navyše má väčši hlasový rozsah ako Danny a dokáže spievať omnoho lepšie ako on. Stoff bol však hlavnou voľbou na nového speváka aj pre iné dôvody, ako napríklad, že jeho stará kapela Make Me Famous znela veľmi podobne ako Asking Alexandria. Alexandria sa svetu prvýkrát predstavila so Stoffom za mikrofónom so singolm I Wont Give In.

Nová dámska posila pre Evanescence

Zmeny, zmeny, zmeny...

Po dvanástich rokoch gitarista Terry Balsamo opustil EVANESCENCE. Na jeho miesto tento mesiac prišla Jen Majura, takže Amy Lee už nebude len sama ruža medzi tŕňmi. Len od minulého roka Jen pôsobila v nemeckej folkmetalovej kapele Equilibrium a už im ufrnkla. Nahradiť Balsama nebude jednoduché, no táto drsná dáma sa s tým určite dokáže popasovať. Veď sa hudbe venuje už od svojich šiestich rokov.

 

Trivium – nová doska s novým bubeníkom

Zmeny, zmeny, zmeny...

Hoci Nick Augusto opustil TRIVIUM už minulý rok a vtedy ho nahradil Mat Madiro, až tento rok sme dostali lepšiu šancu posúdiť, či si vybrali dobre. Podľa všetkého určite áno, keďže vôbec nestratili na kvalite. Mat mal ku kapele blízko už predtým, keďže pre nich dva roky pracoval ako technik. Keď ho prijali na post bubeníka, nemal žiadne profesionálne skúsenosti, iba čo hrával s niekoľkými amatérskymi kapelami. A dostal iba jeden deň na naučenie sa svojich častí na nasledujúcu šou, keďže Augusto opustil kapelu uprostred turné. Madiro podľa všetkého teda túto skúšku zvládol a teraz mu to ide za bicími s Trivium ako keby s nimi bol od začiatku. 

 

Kto je nový bubeník Slipknotu?

Zmeny, zmeny, zmeny...

Takúto otázku si fanúšikovia amerických SLIPKNOT kládli už od odchodu, či vyhodenia, ako tvrdí sám Jordison, Joeyho Jordisona v roku 2013. Napriek tomu, že novú posilu majú namiesto neho už od minulého roka, len v máji tohto roka sa konečne objavilo aj meno. Jordisona nahradil Jay Weinberg, ktorý predtým spolupracoval s Brusom Springstreenom. To, ako to dokáže rozbaliť, je možné okrem koncertov počuť už aj na najnovšom albume Slipknotu .5:The Grey Chapter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *