Zimná edícia Hellhammer Festivalu zahŕňa dve slovenské mestá

Šiesty ročník Hellhammer festivalu zavíta aj na Slovensko, a to konkrétne do Rock klubu Tartaros v Banskej Bystrici a do bratislavského British Rock Stars. Ten banskobystrický prinesie Mikuláš, a teda sa uskutoční 6. decembra, bratislavská akcia bude o dva dni skôr.

Jednoznačným headlinerom tohto putovného festivalu budú Rakušania HARAKIRI FOR THE SKY, ktorí si na Slovensku stihli spraviť veľmi dobré meno a vybudovať fanúšikovskú základňu. Atmosferickí post blackmetalisti majú na konte už tri albumy a najnovší, v poradí štvrtý im vychádza začiatkom nového roka.

Druhým zaujímavým spolkom na turné je LYCHGATE – menej známa, no napriek tomu kvalitná avantgard blackmetalová záležitosť z Londýna. Briti sa na Slovensku predstavia vôbec po prvýkrát.

Do tretice sa predstaví v našich končinách dobre známa česko-ruská zostava WELICORUSS pôvodne z Novosibirsku, no v súčasnosti fungujúca v Prahe. Kapela už niekoľkokrát navšítvila Slovensko. Symfonickí blackmetalisti naposledy vydali album Az esm, ktorý vyšiel v roku 2015.

Na bratislavskej zastávke sa predstaví ako support slovenská atmospheric blackmetalová stálica AEON WINDS – tí momentálne pilne pracujú na novom albume.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *