Zifir – black metal za sprievodu červíkov

Empire of Worms je štvrtým počinom na albume Demoniac Ethics. Ten bol vydaný koncom januára tohto roka pod krídlami Duplicate Records. Pod videoklipom od kapely Zifir nájdeš krátku históriu.

Kapela Zifir bola založená v roku 2006 ako blackmetalová kapela o dvoch členoch O.Ö a O.S.. Na prelome rokov 2006/2007 nahrali prvý album You Must Come With Us. Debut reflektoval predstavu kapely o black metale ako celku. Všetko, čo sa týka nahrávania, mixu a masteringu a aj artworku si chalani zo Zifiru robili sami.

V decembri 2007 sa k dvojici pripojil člen Nursuz na bicie. V tejto zostave nahrali album Protest Against Humanity v roku 2011. O.S. opustil Zifir.

V roku 2012 Zifir nahrali splitko s belgickou bandou Cult of Erinyes. Ďalším počinom pre kapelu bol album Kingdom of Nothingness, ktorý bol vydaný v CD a LP formáte v roku 2017. O artwork sa tentokrát postaral ruský umelec Vergvoktre.

Koncom roka 2018 sa ku kapele pridáva Ilgar a Zifir znova tvoria traja členovia. Spomínaný album Demoniac Ethics vyšiel v januári 2020 a ide zatiaľ o posledný album.

Názov kapely Zifir pochádza z pôvodne perzského tureckého slova. Voľne by sa to dalo preložiť ako totálna temnota.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *