Van Halen si mali po odchode Davida Lee Rotha zmeniť názov

Keď vznikla v roku 1974 skupina VAN HALEN, oslnili priaznivcov metalovej hudby svojím muzikantským umením. Bratia Van Halenovci prišli do Ameriky z Holandska.

Po prvých štyroch albumoch sa stali pevnou súčasťou rockovej scény.
„Bolo to vtedy dokonalé. Eddie Van Halen vystupoval s takou iskrou a citom. V jeho zvuku a spôsobe frázovania bolo niečo elektrizujúce,“ vyjadril sa Trey Azagthoth z neskôr pôsobiacich MORBID ANGEL.

David Lee Roth bol vokalistom skupiny VAN HALEN do roku 1985. V tých časoch boli poslucháči hudby uchvátení metalom a na Rothovo miesto čakali ďalší muzikanti. Nebolo také jednoduché nahradiť ho pre jeho výraznú osobnosť a hlasový talent. Prišiel Sammy Hagar, ktorý tiež nebol vôbec na zahodenie a Roth sa začal venovať sólo dráhe.

Manažment aj niektorí členovia VAN HALEN tlačili na to, aby si kapela po zmene zostavy zmenila názov. Prezradil to v rozhovore bývalý basák Michael Anthony. Eddie a Alex Van Halenovci vtedy obhájili svoj názov tým, že oni ako najhlavnejší členovia zostali, a tak meno meniť nebudú.

Ako to už počas takej dlhej existencie hudobných telies býva, môže nastávať častejšia zmena zostavy, prípadný návrat odídených členov. Presne tak to bolo aj vo VAN HALEN. David Lee Roth sa vrátil v roku 1996, potom v roku 2006 na najúspešnejšie turné, ktoré zarobilo kapele najviac peňazí v jej histórii.  

David Lee Roth bol úspešný aj ako sólo hudobník, ale VAN HALEN mu priniesol najväčšiu slávu. Získal niekoľko zlatých a platinových ocenení a v roku 2007 ho uviedli do Rock and rollovej siene slávy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *