Gibson vytvoril akustický model gitary s podpisom Orianthi

Spoločnosť Gibson oznámila novú spoluprácu s austrálskou rodáčkou Orianthi Panagaris. Na jej počesť vyrobili špeciálny model nástroja, ktorý bude možné kúpiť od mája.

„Vytvorenie akustickej gitary úžasným tímom Gibson bola skutočne česť! Nemôžem byť šťastnejšia,“ hovorí gitaristka, ktorá už viac ako desaťročie ponúka svoju muzikálnu virtuozitu takým hviezdam ako Alice Cooper, Carrie Underwood alebo Richie Sambora.

Koncom roka 2019 navštívila Orianthi výrobnú halu akustických gitár Gibson v Montane a zrodila sa plodná spolupráca. „Sme nadšení, že môžeme privítať Orianthi v rodine,“ uviedla Elizabeth Heidt, vrcholová pracovníčka spoločnosti Gibson. „Boli sme fanúšikmi jej umenia už od jej začiatkov a je to výhra pre Gibson, že sa k nám pripojila táto neuveriteľne talentovaná žena.“

36-ročná Orianthi sa nechala zlákať gitarou po tom, čo našla kolekciu vinylov svojho otca. Keď mala 24 rokov, svet sa o nej postupne dozvedal a jej popularita rástla. Vydala singel According To You, z ktorého sa stal hit. S Carrie Underwood predviedli energické vystúpenie na Grammy Awards (2009).

Hoci bola prizvaná na spoluprácu s Carlosom Santanom a Steveom Vaiom, mainstreamové publikum o nej dovtedy nepočulo.

Získala niekoľko ocenení a  umiestnila sa v rebríčku najlepších hráčok elektrickej gitary.

V rámci svojej sólo kariéry dala naposledy o sebe vedieť albumom O (2020).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *