Zakk Wylde nanovo nahrá legendárny debut kapely Black Sabbath

Niektoré tribute a revival kapely budú pre náročnejších poslucháčov vždy iba lacnou napodobeninou originálu. Z času na čas sa ale objaví nejaká výnimka, akoby vdychujúca nový život skladbám, ktoré všetci tak milujeme. Aké bolo sklamanie každého nadšenca heavy metalu, keď velikáni BLACK SABBATH ukončili svoju kariéru. A tu ako blesk z jasného neba prichádza ZAKK SABBATH.

 

Kto iný je kompetentnejší držať skladby tejto legendy pri živote na festivaloch a koncertoch, ako gitarista Zakk Wylde hrajúci roky na pódiách po Ozzyho boku? Je však trochu neobvyklé, keď sa tribute kapela rozhodne nahrať album. Načo? Veď už to tu predsa raz bolo. Ale Zakk sa snaží zničiť aj tento predsudok.

 

Zakk Sabbath ohlásili svoj plán vzdať hold rovnomennému debutu kapely Black Sabbath tým, že ho nahrajú nanovo tak verne, ako to len pôjde. Kapela sa chystá album nahrať v analógovom štúdiu priamo na pásku za dvadsaťštyri hodín.

 

„Vertigo Records vydali debutový album Black Sabbath v piatok trinásteho v roku 1970 a svet už nikdy nebol taký ako predtým. Legendárny album nahratý za jediný deň v októbri 1969 uzavrel knihu hippieckého optimizmu svojou temnou mágiou. Hlásal úplne nový žáner a stal sa metalovou šablónou na ďalšie dekády,“ hovorí Wylde. „Presne päťdesiat rokov po tejto udalosti Zakk Sabbath oslávi prvú kapitolu v knihe Sabbathov úctivo interpretovaným tributeom s jednoduchým názvom Vertigo. Naším cieľom je vierohodne nahrať tento album v duchu originálu. Naživo, v úplne analógovom štúdiu, na pásku, počas dvadsiatich štyroch hodín. Filmový štáb celý proces zdokumentuje, čo vyústi do jedného CD/DVD albumu limitovaného na päťsto kusov doručených ich vlastníkom práve 13. februára 2020.“

 

Album Vertigo bude vydaný pod Magnetic Eye Record iba v jednej možnej verzii limitovanej na päťsto kusov. Bude to box obsahujúci CD, podpísaný a očíslovaný vinyl, DVD a kód na stiahnutie digitálnej verzie. Kapela navyše tvrdí, že táto nahrávka už nikdy v budúcnosti nebude opätovne vydaná v žiadnom formáte. Na záver vás ale musíme sklamať. Všetkých päťsto kópií bolo rozchytaných do dvoch hodín po spustení predpredaja.


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *