Začiatok leta otrasie základmi Bratislavy pod vedením Amon Amarth a Behemoth

Len pred dvomi rokmi na brehoch Dunaja pristál švédsky drakkar a priviezol AMON AMARTH. Toto leto sa tak stane znovu, no k tomu nebude chýbať prekvapenie v podobe zostavy, ktorá sa k nám vráti po veľmi dlhých rokoch. Reč je v tomto prípade o poľských BEHEMOTH. Ale s veľkými menami to stále neskončilo, lebo si na podporu prizvali ešte aj Američanov TRIVIUM a POWER TRIP. Brány ríše bohyne podsvätia Hel ako aj tie pekelné sa otvoria v bratislavskej Inchebe už 11. júna.

 

Organizátori avizovali poriadne veľké prekvapenie a ani trochu nenadsadzovali. Kombinácia štyroch rôznych vetiev metalu na jednom pódiu so štyrmi menami zapísanými veľkými písmenami u mnohých milovníkov kvalitnej tvrdej hudby. 

 

Deathmetalisti Amon Amarth u nás naposledy vyhodili kotvu z drakkaru v zime roku 2016, aby aj v slovenskej zemi predstavili vtedy aktuálnu novinku Jomsviking. Toto leto horda pri ďalšom údere na Bratislavu dosť pravdepodobne privezie aj novú nahrávku, ktorej vznik avizovali ešte v januári spolu s dvomi titulmi nových skladieb, a to Berserker At Stamford Bridge a The Shield Wall. Bude to v poradí už jedenásty album vikingskej zostavy tvorenej Johanom Heggom (vokály), Olavim Mikkonenom (hlavná gitara), Tedom Lundströmom (basgitara), Johanom Söderbergom (rytmická gitara) a Jockem Wallgrenom (bicie).

Behemoth sme si naposledy u nás mohli vychutnať na Gothoome v roku 2012 a rozhodne sú z úplne iného súdku ako Amoni. Pravda, tu môžeme pokojne hovoriť o súdku s pušným prachom, keďže svojou tvorbou nekompromisne dvíhajú mandle kresťanským komunitám.

 

Blackmetalovo-deathmetaloví Poliaci v zložení Nergal (Adam Darski – vokály a gitara), Inferno (Zbigniew Promiński – bicie), Orion (Tomasz Wróblewski – basgitara a sprievodné vokály) a pri živých vystúpeniach i Seth (Patryk Sztyber – gitara a sprievodné vokály) aktuálne brázdili pódiá s turné k novinke I Loved You At Your Darkest, ktorú vydali minulý rok. Album zožal oslavné chvály od kritikov. Na Wall Of Sound napríklad napísali: ,,Vzali svoj štýl, zvuk a dynamickosť spolu so všetkým, čo má na nich vplyv a dostali sa k niečomu ďaleko za hranicami tohto sveta.“

 

Americká zostava Trivium združujúca prvky heavy metalu, metalcoreu, progresívneho metalu, thrashu a groove metalu sa k nám vráti len po pár mesiacoch. Iba v marci minulého roka boli Matt Heafy (vokály, hlavná a rytmická gitara), Corey Beaulieu (hlavná, rytmická gitara a nečisté sprievodné vokály), Paolo Gregoletto (basgitara a čisté sprievodné vokály) a Alex Bent (bicie a perkusie) u nás predstaviť aktuálnu nahrávku The Sin And The Sentence, v ktorej výrazne cítiť čiastočný návrat k starým, tvrdým koreňom spojeným so zvukom moderného metalu. Je však viac než ísté, že okrem momentálnych ,,noviniek“, keďže album pochádza z roku 2017, odznejú aj staré dobré klasiky, lebo bez nich by si sotva niekto vedel predstaviť vystúpenie tejto štvorice.

Luxusný výber kapiel uzavrú crossover thrashmetalisti Power Trip, ktorých si môžete pamätať z minulého roka, kedy robili spoločnosť Trivium na koncerte v MMC. Podobne ako Trivium aj oni v roku 2017 vydali ešte stále aktuálnu novinku Nightmare Logic. Album je ich druhou štúdiovkou v poradí a skupina má kvalitovo rozhodne čo ponúknuť.

 

Pokiaľ ste si ešte úplne nezapratali letné plátny dovolenkami a festivalmi, túto akciu si rozhodne nenechajte ujsť. Bude to veľké, hlučné, temné a skvelé. Lístky si môžete zakúpiť už od stredy 27. februára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *