Yngwie Malmsteen oznámil vydanie nového albumu s prekvapivým obsahom

No, až tak nového albumu úplne nie, pretože YNGWIE MALMSTEEN prichádza so štyrmi novými piesňami, ktoré budú dopĺňať cover verzie známych rockových šlágrov. Blue Lightning, ako sa nazýva nový album, ale prinesie niečo nové v Yngwieho tvorbe – zameria sa na jeho bluesové korene.

 

Kto počúva intenzívne Malmsteena, tak vie, že niečo podobné sa dalo očakávať, pretože na jeho posledných albumoch sa objavili piesne so silným bluesovým šmrncom. Yngwie Malmsteen sa tak vyberá po cestu, ktorú vyšliapal začiatkom deväťdesiatych rokov Gary Moore so svojím prelomovým albumom Still Got The Blues, na ktorom taktiež naplno odhalil svoju lásku k blues.

 

„Vyrástol som v rodine, v ktorej sa počúvalo veľa klasickej hudby. Bežní fanúšikovia ma poznajú ako neoklasického gitaristu. Ale prvá hudba, ktorú som sa učil hrať ako päťročný, bola od Johna Mayalla & The Bluesbreakers. Jammoval som si s Ericom Claptonom,“ hovorí gitarista.

 

„A to je ono. Ľudia si často neuvedomujú, že mám veľmi rád blues. Keď prišlo vydavateľstvo Mascot s návrhom, že by som mohl nahrať album v bluesovom štýle, tak ma to vôbec neprekvapilo. Skôr naopak, prišlo mi to ako niečo veľmi prirodzené.“ Čo vravíte na Ygwieho nápad a jeho nový singel Sun’s Up’s Top Down?

 

Zoznam skladieb albumu Blue Lightning:

 1. Blue Lightning
 2. Foxey Lady
 3. Demon’s Eye
 4. 1911 Strut
 5. Blue Jean Blues
 6. Purple Haze
 7. While My Guitar Gently Weeps
 8. Sun’s Up Top’s Down
 9. Peace, Please
 10. Paint It Black
 11. Smoke On The Water
 12. Forever Man


Použité zdroje:
loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *