Wrekmeister Harmonies prídu do Košíc ukázať svoj pohľad na svet

Svetlo ustupujúce temnote, nevinnosť podliehajúca zlu… Aj také sú vízie WREKMEISTER HARMONIES, ktoré prinášajú na svojom novom albume The Alone Rush. Vyšiel v apríli 2018 a spolupracovali na ňom s bubeníkom kapely Swans Thorom Harrisom. V rámci európskeho turné ho na Slovensku predstavia iba 2. mája v Tabačke Kulturfabrik.

 

Projekt JR Robinsona a Ester Shaw nesie názov podľa mysteriózneho filmu maďarského režiséra Bélu Tarra. Duo Wrekmeister Harmonies vzniklo v Chicagu v roku 2006. Sám JR Robinson tvrdí, že život vníma ako dlhý, postupný proces rozkladu. Svetlo sa stráca v temnote, zatiaľ čo nevinnosť podlieha zlu modernej spoločnosti. Robinsona poznačila rodinná tragédia, s ktorou sa dlho vyrovnával aj prostredníctvom hudby. Toto obdobie komentoval: Som ako dva kamene, ktoré nosíte po vreckách. Hrubé hrany sa opotrebujú a klaustrofóbia sa stane komfortom.“ Práve takýto pohľad na svet a emócie, ktoré vzbudzuje, odráža jeho hudba.

 

Wrekmeister Harmonies od roku 2013 každoročne vydávajú nový album, na ktorom rôznym spôsobom skúmajú schopnosti človeka páchať neľudské činy a reakciu spoločnosti na ne. Sú známi aj tým, že vystupovali na netradičných miestach ako Múzeum Andyho Varhola v Pittsburgu, Guggenheimovo múzeum v New Yorku,  Pompiduovo centrum v Paríži, Golden Gate Bridge v San Franciscu či na Českom národnom cintoríne v Chicagu (Chicago’s Bohemian National Cemetery).

 

Pre maximálnu intenzitu precítenia svojho videnia sveta Wrekmeister Harmonies neváhajú prekračovať hranice žánrov. Hoci majú korene v metale a rocku, pre ich tvorbu sú typické dlhé, gradujúce kompozície a cez dronovú hmlu presvitajúce prvky súčasnej klasickej hudby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *