World of Shadows z albumu Organic Mindset od Grékov Social Scream

Social Scream je heavy metalová banda z Grécka, sformovaná v roku 2008. Začiatky boli také, ako u mnohých kapiel – živé vystúpenia plné prebratých piesní a coverov. Napriek tomu si získali priazeň publika a odohrali mnoho koncertov po celej krajine. Vlasis Diamantakos (gitara/spev/autor hudby) sa však časom rozhodol, že je čas dať kapele nové smerovanie, čo v júni 2014 viedlo k zloženiu debutového albumu “Epiclesis“. Album bolo treba patrične podporiť, a preto nasledovala otváracia párty a dva veľké koncerty – v Aténach a v Sparte – domovskom meste kapely. Šikovných Grékov si všimli ľudia z New Dream Records a spolupráca bola na svete. V júni 2016 bol album distribuovaný digitálne a o dva roky neskôr vyšla druhá doska s názvom “Initiation to the Myths“.  

Digitálny singel “Truth Divider” bol v auguste 2019 predzvesťou ďalšieho albumu “Organic Mindset”, ktorý Gréci vydali v marci tohto roku prostredníctvom Heart Of Steel Records. Ako hovoria samotní členovia, „album je odozvou na požiadavky fanúšikov a hudobných kritikov.“

A čo robí kapela dnes? Sparťania znovu nahrávanjú staré demá a materiál z predošlých albumov a tešia sa na to, keď sa opäť postavia na pódiá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *