Within Temptation po prvýkrát v Bratislave!

Skupina Within Temptation sa prvýkrát predstaví slovenským fanúšikom. Legenda symfonického metalu zahrá už budúci rok v Bratislave.

Holandská skupina prichádza s novým EP „Paradise (What about us?)“ už koncom septembra, aj preto ich európske turné ponesie názov „Album Tour 2014“. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na nové skladby, ale chýbať nebudú ani najväčšie hity. 

Kompletný radový album Within Temptation by mal podľa očakávaní vyjsť v januári budúceho roku. Skupina má teda ešte dosť času doladiť nie len nahrávanie, ale aj prípravu show a celého európskeho turné. „Album Tour 2014“ odštartujú koncom februára v Helsinkách, čaká ich vyše 30 koncertných zastávok a kapela sľubuje najlepšiu koncertnú show, akú kedy mali. “Všetku našu prácu a snahu smerujeme k tomu, aby sme fanúšikom priniesli tú najlepšiu a najpôsobivejšiu koncertnú produkciu akú kedy zažili. A kvalitný, nezabudnuteľný koncert bude najlepšou reklamou a pre náš nový album,” nechal sa počuť gitarista a zakladateľ Within Temptation Robert Westerholt.

Zoskupenie na čele s charizmatickou Sharon den Adel je na scéne od roku 1996. Na svojom konte majú Within Temptation 6 radových albumov a desiatky singlov. Nová nahrávka ponesie punc výnimočnosti. “Keď sme nahrali prvú verziu pesničky “Paradise” a počúvali demo, akú veľkú energiu má, neustále sme v duchu mysleli na Tarju Turunen. Ako skvelo by táto nahrávka ladila s jej hlasom a aké by bolo úžasné, keby to s nami mohla naspievať. Čím viac sme na to mysleli, tým viac sa nám to páčilo,” vraví Sharon den Adel o tom, prečo sa rozhodli osloviť na nahrávanie bývalú speváčku Nightwish. Špeciálnym hosťom na novej nahrávke je teda aj druhá metalová diva Tarja Turunen. “Bolo veľmi milé sa konečne stretnúť so Sharon a chalanmi z Within Temptation. Úprimne si cením pozvanie a možnosť pracovať s nimi na skladbe Paradise. Je krásne, že si ma vybrali! Dúfam, že fanúšikovia budú mať tento “girl power” duet radi,” nechala sa počuť Tarja.

Premiérový koncert Within Temptation sa bude konať 12. marca 2014 v Refinery Gallery v areáli Slovnaft pre 1500 fanúšikov. Predaj vstupeniek sa začal v piatok 20. septembra o 9:00 hod v sieti Ticketportal. Cena vstupenky je 32 eur.

Viac info: https://www.facebook.com/octopuspromotion

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *