Within Silence sa vracajú do Košíc

Za dodržiavaním niektorých tradícií sa človek netrhá, no iné sú balzamom pre dušu. Ako napríklad jesenný koncert košických powermetalistov WITHIN SILENCE v ich rodnom meste. Už tradične v Collosseu, jednom z najlepších undergroundových klubov na Slovensku, sa táto päťčlenná formácia predstaví v piatok 23. novembra. Okrem headlinerov, ktorými chalani na tejto akcii nepochybne sú, sa predstavia ďalšie dve kapely zo susedných krajín.

 

Within Silence sa po úspešnom turné po Európe a zastávkach v Belgicku, Holandsku alebo Nemecku vracajú na domácu pôdu. Chalani stále pilne promujú svoj druhý album Return From The Shadows, ktorý je kritikou, ale aj fanúšikmi veľmi pozitívne hodnoteným nástupcom výborného debutu Gallery Of Life. Oba albumy vydali švédski Ulterium Records a hity ako Silent Desire, Love Is Blind alebo Heroes Must Return sú už známe melódiechtivým fanúšikom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Prvými hosťami budú Maďari METEORA. Budapeštiansky kvintet funguje od roku 2010 a za ten čas stihli do sveta vypustiť EP Prince Of Salvation a plnohodnotný album Our Paradise. Symfonický metal na spôsob kráska a zviera možno znie ako klišé, rozhodne však nečakajte prvoplánovú omáčku. Naopak, Meteora s týmito ingredienciami pracuje originálne a sviežo a fanúšikovia Visions Of Atlantis, Edenbridge či Xandria sa majú na čo tešiť.

 

Trojicu účinkujúcich doplnia AS NIGHT FALLS od našich severných susedov. Túto partiu na čele so speváčkou Annou Achtelik síce taktiež možno zaradiť do symfonickej škatuľky, avšak ich prejav je o niečo neučesanejší s výrazným presahom iných žánrov, najmä power metalu. Anna sa do mikrofónu opiera so sebaistým zápalom a ak máte radi ich krajanov Crystal Viper, určite si užijete aj As Night Falls. Kapela funguje osem rokov a na konte má dve EP a dva roky starý debut Embrace The Journey.

 

Tešiť sa môžete aj na tombolu, do ktorej bude automaticky zaradený každý, kto si kúpi lístok v predpredaji. Rysuje sa fantastický večer!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *