Wiegedood – Amenra a Oathbreaker na jednom pódiu vo Fuge

To, že sa kapely plné atmosféry takej ťažkej, až vás prirazí k zemi, tešia medzi metalovou verejnosťou veľkej obľube, netreba hovoriť. Skupina Amenra zaslúžene patrí k tým, čo stoja medzi nimi v popredí. Ich účinkovanie na Slovensku je zatiaľ otázne, ale napriek tomu sme mali to šťastie vidieť aspoň časť z nich na klubovej akcii v bratislavskej Fuge, kde vystúpili 4. júna v spoločnom projekte WIEGEDOOD. Levy Seynaeve tu pôsobí ako vokalista a gitarista, súčasne však je aj basákom Amenra a live basák v Oathbreaker. Druhý gitarista Giles Demolder a bubeník Wim Streppoc pochádzajú z Oathbreaker.

 

Predkapelou im boli BETON. Slovenská multižánrová skupina pohybujúca sa medzi punkom, D-beatom a metalom. Pravdou je, že kapela rovnako dobre zapadne na punkovú veselicu (už len názov ich albumu Konský Kokot znie dosť punkovo) ako na metalový koncert, pokojne aj doom/sludgemetalovej kapely. Dnes ich hudba znela na temnejšiu nôtu a spokojne sa po ich vystúpení vyjadrovali aj fanúšikovia.

 

Zvuk vo Fuge, rovnako ako osvetlenie, má určitú povesť a momenty, kedy by ste o oboch faktoroch, ktoré majú výrazný vplyv na celkový zážitok z koncertu, mohli povedať, že boli dobré, by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Takže obe kapely pre to, aby bolo všetko čo najlepšie, urobili pri soundchecku a aj počas koncertu maximum. 

Po Betone sa z davu zrazu vynorili traja hudobníci a po zvukovej skúške spustili svoju temno a ťaživo atmosférickú šou. Kapela Wiegedood hrá len o dvoch gitarách, bez basy a ich zvuk znie surovo, pričom vo súzvuku s kvílivým vokálom drása vašimi emóciami. Celú šou odohrali v hustej hmle s minimálnym osvetlením, takže veľakrát ste na pódiu videli len obrysy, ak vôbec.

 

Na druhej strane veľa fanušikov prežívalo ich vystúpenie so zavretými očami a kývali sa v rytme ich hudby. Ku podivu, ich šou sa desať minút pred koncom znenazdania a bez varovania skončila a po tom, čo si Gilles odpojil gitaru, sa bez jediného slova pobrali z pódia preč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *