Whitesnake vydávajú nový album

25. februára vydala skupina Whitesnake nový album s výstižným názvom – „The Purple Album“. Celá novinka, ako už názov naznačuje, je tvorená cover verziami piesní Deep Purple hraných súčasnou zostavou Whitesnake, ktorá sa pokojne mohla na tento projekt premenovať na „PURPLESNAKE“.

Ide vlastne o poctu obdobiu, kedy frontman kapely David Coverdale pôsobil v Deep Purple. Bolo to v rokoch 1973 – 1976, počas ktorých nahradil Iana Gillana a spieval na albumoch „Burn“, „Stormbringer“ a „Come Taste The Band“.

„Je to tribute – a pocta. Moje obrovské ďakujem Deep Purple za príležitosť, ktorú som dostal pred viac ako štyridsiatimi rokmi. Deep Purple bola výnimočná vysoká škola,“ hovorí David Coverdale. 

Whitesnake vydávajú nový album

Na albume sa nachádza 13 skladieb + na Deluxe verzii dve ďalšie, spoločne so šiestimi videami. V osobnom Davidovom výbere sa nachádzajú napríklad titulné piesne zo spomínaných albumov „Burn“ a „Stormbringer“ (tá je zároveň aj prvým singlom), ďalej „Love Child“, „Sail Away“, ale nemôže chýbať ani „Soldier Of Fortune“.

Skúste posúdiť, ako sa podaril „Stormbringer“ a napíšte nám do komentárov.

https://youtube.com/watch?v=Xk9wWj8Wh30%23t%3D52

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *