Whitesnake vo Viedni ukázali, že sú v skvelej forme

WHITESNAKE sa 19. novembra v rámci The Purple Tour predviedli aj vo viedenskej hale Gasometer. Predstavili svoj dvanásty štúdiový album The Purple Album, ktorý obsahuje cover verzie piesní DEEP PURPLE z čias, keď David Coverdale v tejto skupine pôsobil (1973-1976).

 

Ľudí do haly začali púšťať o 19:00. Večer odštartovala skupina THE DEAD DAISIES okolo 20:00, a to v zostave John Corabi (spev), Marco Mendoza (basgiara), Brian Tichy (bicie), Dizzy Reed (klávesy), Richard Fortus (rozhovor) a netradične aj Soren Andersen (gitary). Výber predkapely bol zásahom do čierneho už len kvôli histórii Marca Mendozu a Briana Tichyho s Whitesnake. Už úvodný gitarový riff všetkých fanúšikov, vrátane mňa, okamžite prebral. Skupina hrala približne 40 minút, odzneli piesne ako Lock ‘n‘ Load, Mexico, Angel In Your Eyes či Midnight Moses, počas ktorej si známy refrén spievala celá hala. Taktiež by to nebolo Purple Tour, keby nezahrali aj pieseň Hush, ktorá sa preslávila práve v podaní Deep Purple. Bolo vidieť, že členovia si show užívali, pózovali pred objektívmi, Tichy ako obyčajne vyhadzoval paličky vysoko do vzduchu, Corabi  dokonca za spevu podpísal fotografiu, ktorú mu podal fanúšik z prvej rady. 

 

Krátko po deviatej Whitesnake energicky odštartovali svoj koncert cover verziou hitu Burn. Za ňou nasledovala skladba Bad Boys a Love Ain’t No Stranger, ktorú opäť spievalo celé publikum. Už po troch úvodných piesňach bolo jasné, že skupina je vo vynikajúcej forme. Po cover verzii chytľavej The Gypsy zahrali známu Give Me All Your Love a do pomalšieho tempa nás priviedli so skladbou Ain’t No Love In The Heart Of The City. Potom dostali priestor gitarové sóla. Ako prvý sa predviedol gitarista Reb Beach, ktorý svojou technikou divákom vyrazil dych. Nijako nezaostával ani Joel Hoekstra, ktorý sóloval na nádhernej fialovej gitare, ktorá niesla symbolický význam. Po sólach Coverdale ohlásil, že zahrajú cover skladby, ktorú zložil spolu s Glennom Hughesom a fanúšikom bolo jasné, že nasleduje úžasná You Keep On Moving z albumu Come Taste The Band. David si taktiež spomenul aj na zosnulých spoluhráčov Tommyho Bolina a Jona Lorda. Potom zazneli ďalšie cover verzie skladieb MistreatedYou Fool No One, ktorá bola opäť spojená so sólom. Tentokrát sa na ústnej harmonike predstavil basgitarista Michael Devin. Vo forme bol nepochybne aj bubeník Tommy Aldridge, ktorý taktiež sóloval na svojej pôsobivej súprave. Potom Joel Hoekstra vymenil elektrickú gitaru za akustickú, ozvali sa prvé tóny skladby Soldier Of Fortune a halou preletela nostalgia.

Záverečné tri skladby boli známe hity Is This Love, Fool For Your Loving a klasika Here I Go Again. Whitesnake na turné sprevádzal aj Michele Luppi, ktorý hral na klávesoch. Rovnako ako aj v prípade predkapely bolo vidieť, že členovia hrajú s radosťou, počas show sa niekoľkokrát prezliekli, fanúšik s fotografiou si odniesol aj Davidov podpis, ďalší si s ním zase pripil pivom. Prídavok tvorila dlho očakávaná pieseň Still Of The Night, ktorá bola skvelou bodkou za vydareným večerom.

 

David Coverdale sa rozlúčil s heslom: „Be safe, be happy, and don’t let anybody make you afraid.“

 

Oficiálne fotky nájdete tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *