Whitesnake dáva ochutnať pripravovaný album novým singlom

Vo štvrtok vo večerných hodinách zverejnila britská kapela WHITESNAKE avizovaný nový singel Shut Up & Kiss Me. Skladba o láske vyšla symbolicky na Valentína a je ochutnávkou z pripravovaného albumu Flesh & Blood, ktorý vyjde 10. mája tohto roku pod značkou Frontiers Music Srl.

 

Singel Shut Up & Kiss Me mal premiéru v americkom Billboard Magazine, ktorému frontman David Coverdale poskytol rozhovor na tému pripravovaného albumu aj rozsiahleho Flesh & Blood turné po USA a Európe so zatiaľ štyridsiatimi zverejnenými zastávkami. Whitesnake predstaví nový album aj množstvo starších hitov aj na Slovensku. Ich koncert sa uskutoční 5. júla v Seredi v rámci koncertov In Castle 2019.

 

Whitesnake v roku 2019 oslavujú svoju štyridsiatku na scéne trinástou štúdiovkou Flesh & Blood.  Novinka prichádza po kritikmi vychválenom albume Forevermore (2011) a po spomienke na pôsobenie Davida Coverdala v Deep Purple nazvanej The Purple Album (2015). Trinásty album a trinásť skladieb na ňom David charakterizuje stručne ako „nakladačku“.

 

David Coverdale, líder kapely a spoluautor hudby singla Shut Up & Kiss Me, spolu s gitaristom Rebom Beachom okomentovali nový singel: „Vo svete je príliš veľa temnoty, takže povedali sme si: Hlavu hore, chceme písať a nahrávať zábavné veci. Tak je tu skladba o tom, ako sa zamilovať do báječnej ženy. Si prekomunikovaný, máš po krk balansovania v problémoch a ona sa len na teba pozrie, vezme situáciu do svojich rúk a povie ‚Buď ticho a pobozkaj ma‘ – a je to! S režisérom videa a mojím kreatívnym partnerom Tylerom Bournsom sme vymysleli skvelý scenár videoklipu, ktorý obsahuje aj prekvapivého hosťa – môj úžasný starý biely Jaguár. Museli sme ho poriadne vyčistiť, keďže bol uskladnený, odkedy som sa presťahoval do Lake Tahoe. A potom sme vytiahli aj moje staré tyrkysové hodvábne sako z videoklipu Here I Go, takže som vedel, že to bude super.“

Album Flesh & Blood je možné si predobjednať už teraz. Skupina Whitesnake prináša tiež limitovanú edíciu signovaných CD po 100 kusov v Spojených štátoch, v Británii aj v Európe. Pre každý z uvedených regiónov pripravila limitovanú edíciu albumu na vinylových platniach, ktoré je možné objednať z celého sveta.

 

Flesh & Blood spoločne so spevákom Davidom Coverdaleom nahrávali hudobníci z Whitesnake: gitaristi Reb Beach a Joel Hoekstra, basgitarista Michael Devin, bubeník Tommy Aldridge a klávesák Michele Luppi.

 

Rodák z Chicaga Joel Hoekstra, v kapele kvôli pôsobivému štýlu hrania na gitare nazývaný „axe-slinger“ (vrhač sekier), prišiel do Whitesnake pred štyrmi rokmi, práve pred nahrávaním The Purple Albumu. Do kapely vynikajúco zapadol nielen ako hudobník, ale aj ako uznávaný skladateľ. Je spoluautorom šiestich nových skladieb, ktoré zložili spolu s Davidom Coverdalom. V prípade Joela a jeho talentov sa nieť čomu diviť, pretože pochádza z rodiny klasických hudobníkov.

 

Whitesnake pokračuje v dlhej a neochvejnej tradícii hudby Davida Coverdalea obklopeného tými najlepšími hudobníkmi z hardrockovej scény, o čom vás títo hudobníci chcú presvedčiť na najbližších koncertoch. Kapela sa teší na tohotoročné turné a štýlom sebe vlastným pripája „hadie“ pozvanie: „Za viac ako štyridsať rokov existencie sú zuby Snakes ešte ostrejšie a sú pripravené naočkovať našim fanúšikom viac toho rock n‘ rollového jedu, po ktorom túžia.“

 

Zoznam skladieb CD / 2xLP

 1. Good To See You Again
 2. Gonna Be Alright
 3. Shut Up & Kiss Me
 4. Hey You (You Make Me Rock)
 5. Always & Forever
 6. When I Think Of You (Color Me Blue)
 7. Trouble Is Your Middle Name
 8. Flesh & Blood
 9. Well I Never
 10. Heart Of Stone
 11. Get Up
 12. After All
 13. Sands Of Time

 

Bonusové nahrávky vyjdú na CD+DVD Deluxe Edition a v digitálnej verzii:

 1. Can’t Do Right For Doing Wrong (Bonus Track -New Studio Song)
 2. If I Can’t Have You (Bonus Track – New Studio Song)
 3. Gonna Be Alright (X-Tendo Mix) – DVD Audio Track
 4. Sands Of Time (Radio Mix) – DVD Audio Track
 5. Shut Up And Kiss Me (Video Mix) – DVD Audio Track

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *