Welicoruss na turné aj v Bratislave

Dňu, keď temnota zavíta do Banskej Bystrice na kopytách jazdcov Apokalypsy na čele s kapelou WELICORUSS, bude predchádzať zúčtovanie aj v Bratislave. Spolu s headlinerom prídu do bratislavskej Fugy 22. septembra DOWN TO HELL, DYSANCHELY a FROZEN BLOOD.

Welicoruss, symfonická black/paganmetalová kapela, je v našom prostredí už známy pojem. Ešte v roku 2013 sa presťahovali z Novosibirsku do Prahy, možno aj preto sa v našich končinách vyskytujú pomerne často. Momentálne sú na európskom turné, ktoré začalo 23. júla na českom festivale Enter The Eternal Fire Fest, zahŕňa 32 koncertov a ukončené bude v máji 2017 koncertom vo Francúzku na Castel Metal Feste. Komu nevyhovujú termíny ich koncertov v Bratislave a Banskej Bystrici a nevadí mu pocestovať, v našej blízkosti chystajú ešte koncerty 6. novembra v Ostrave, 11. novembra vo Viedni a 13. novembra v Brne, kde si s nimi zahrá aj naša kapela Ohen.

Symfonických blackmetalistov z Malaciek Down To Hell sme mali možnosť sledovať na viacerých koncertoch v rámci turné Dark And Loud, kde sa predviedli v dobrom svetle. Počas tohto turné došlo aj k zmene na poste speváčky. Namiesto hľadania náhrady si upravili skladby tak, aby to odspieval ich vokalista Kani sám. Zatiaľ to vyzerá ako dobrá voľba a post speváčky stále neobsadzujú.

Dysanchely, trnavská deathmetalová kapela, je na scéne už 20 rokov, ich vystúpenia sú zárukou kvality a badateľných dlhoročných skúseností. V septembri by im mal vyjsť nový album. Snáď už na koncerte bude dostupný k zakúpeniu.

Frozen Blood sú bratislavskí black/deathmetalisti. Šestica na scéne pôsobí od roku 2007, napriek tomu nemajú nahratý album. Na Bandzone nájdete len niekoľko pivnično-garážovo-koncertných nahrávok, takže sa môžeme tešiť na riadny underground.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *