Wattie z The Exploited opäť hospitalizovaný

„Len aby ste vedeli, Wattie bol včera v Belgicku hospitalizovaný. Má veľmi závažné ochorenie srdca a takmer umrel.“ Tento text sa objavil na fanstránke punkovej legendy THE EXPLOITED 8. apríla na poludnie.

 

Tento škótsky rebel, vlastným menom Walter David Buchan, no celému strapatému svetu známy ako Wattie, v júli oslávi 60. narodeniny. S ďalšou punkovou hviezdou The Casualties sú práve na začiatku The Real Punk Rock Tour. Po tejto správe môžeme len veriť, že doktori dokážu postaviť Wattieho opäť na nohy. Aj keď varovný prst asi tentokrát bude veľmi výstražný. Už pred tromi rokmi v Lisabone, rovnako počas koncertu, srdce po prvýkrát upozornilo, že treba spomaliť. A trvalo tri mesiace, než po operácii protestujúceho srdca The Exploited oznámili, že pripravujú nový materiál.

 

The Exploited vznikli počas tzv. druhej vlny britského punku v roku 1978 v Edinburghu. Prvé EP Army Life nahrali o dva roky a v roku 1981 vyšiel prvý album Punk’s Not Dead. Názov albumu reagoval na pesimizmus v radoch fanúšikov aj kritikov a zároveň bojoval proti vtedy populárnemu new vawe. Album sa stal v roku svojho uvedenia najpredávanejším britským alternatívnym titulom. Aktuálne posledná nahrávka je s poradovým číslom osem a má jednoznačný titul F*ck The System. Nielen, že sa jedná o čistý punk, zároveň vyjadruje Wattieho anarchistický postoj. Nielen k politike, ale aj k náboženstvám. Otvorene vystupuje proti všetkému, čo zväzuje slobodu a voľnosť.

 

Ale vráťme sa k The Exploited a ich turné. Keďže len nedávno sa akcia začala, turné nebude predčasne ukončené. Na jednotlivých koncertoch Wattieho zastúpia speváci zo spriatelených kapiel, primárne z The Casualties.

 

To je informácia aj pre našich fanúšikov, keďže na Slovensku má legenda naplánované dve vystúpenia. Prvé už o pár dní (25. apríla) v bratislavskom MMC, kde si okrem The Casualties prizvali aj domácich strapáčov Konflikt. Druhá akcia bude začiatkom letných prázdnin, kde The Exploited budú headlinerom stredoslovenského Urpín Festu.

 

Uvidíme, ako sa to celé vyvinie. Keďže srdiečko je v každom tele len jedno, držme palce, aby jeden z posledných skutočných punkerov ešte mnohokrát prevetral svoje číro na pódiu.


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *