Warner Bros. Records žalujú Avenged Sevenfold za porušenie zmluvy

Pôvodná zmluva AVENGED SEVENFOLD s Warner Bros. Records zahŕňala päť štúdiových albumov. Všetci vieme dobre počítať a je vidieť, že je na ceste už posledný z nich. Ako informovali Billboard.com, kapela sa pokúsila zo všetkého vycúvať s odkazom na kalifornské takzvané ,,sedemročné pravidlo“ z už takmer naplnenej zmluvy so spoločnosťou, ktorá na to zareagovala žalobou. Naskytujú sa však hneď dve otázky – Je žaloba skutočne oprávnená? A čo bude s avizovaným novým albumom?

Podľa všetkého majú kalifornskí rockeri obrovskú smolu. Hoci zákon je zákon a Avenged Sevenfold zotrvali s nahrávacou spoločnosťou sedem rokov, no aj tak dosť pravdepodobne budú musieť čeliť dôsledkom svojho rozhodnutia. Warner Bros. Records od nich za rozviazanie pomeru žiadajú finančné odškodné. To by podľa zákona malo byť náhradou za nesplnenie podmienok zmluvy, lebo spoločnosť nesúhlasí so spôsobom, akým sa kapela rozhodla ukončiť spoluprácu, a teda žiada vykompenzovanie možných stratených ziskov.

 

Právnik deathbatov sa k veci vyjadril: ,,Avenged Sevenfold si splnili práva určené zákonom a ukončili nahrávaciu zmluvu s Warner Bros. Records. Podstúpili viacnásobné zmeny vedenia, čo viedlo k dramatickému obratu na všetkých úrovniach spoločnosti, do bodu, kedy nikto z terajších majiteľov spoločnosti nemá absolútne žiadny vzťah s kapelou.“ Potom ešte dodal: ,,Kapela sa teší na budovanie vzťahov s novou nahrávacou spoločnosťou. Avenged Sevenfold očakávajú, že to ešte upevní ich úspech a osobné priateľstvá, ktoré kedysi mali s Warner Bros.“

 

Všetko sa teda podľa zákona zdá byť v poriadku. Spoločnosť má napriek tomu úplne iný názor. Vo svojej žalobe z 8. januára tvrdí, že rozhodnutie kapely uplatniť si ,,sedemročné pravidlo“ bolo protiprávne hneď z niekoľkých dôvodov. I keď kapela poslala list o zrušení zmluvy 25. 11. 2015, Warner Bros. Records ho neobdržali až do 30. 11. 2015. Zároveň si stoja za názorom, že investovali príliš veľa financií do budúcich projektov skupiny, pretože verili, že to bude efektívne. Podľa nich je teda od Avenged Sevenfold nefér odstúpiť od zmluvy. Nezabúdajú sa odvolávať ani na fakt, že pätica je zároveň povinná odovzdať dodatočné CD/DVD, ktoré im tiež financovali. Spoločnosť sa prostredníctvom súdu pokúša dosiahnúť, aby kapela nemohla odpískať niekoľkoročnú vzájomnú spoluprácu za pomoci už spomínaného ,,sedemročného pravidla“ plus nech im prizná takisto spomínané finančné odškodné.

 

Warner Bros. Records sa okrem tohto všetkého minulý rok neúspešne pokúsili stornovať zmluvu a urobiť novú tak, aby do nej zahrnuli aj možnosť šiesteho albumu, čo sa im nepodarilo. Napokon, to je zatiaľ v ríši snov. Dôležitejší je fakt, ako sa situácia vyvinie s piatym albumom, ktorý by pomaly mal byť rozpracovaný. Na prácach v štúdiu majú Avenged Sevenfold začať robiť budúci mesiac. Či tomu tak aj bude za týchto nepriaznivých okolností, ťažko povedať. Nikto však neohlásil zrušenie tohtoročného albumu, takže ten je určite stále na stole. S najväčšou pravdpeodobnosťou už ale nie pod dohľadom Warner Bros. Records.

 

Dokopy majú Avenged Sevenfold na konte šesť albumov, no iba posledné štyri pod záštitou Warner Bros. Records. Prvé dva vydali iné nahrávacie spoločnosti. Zatiaľ posledný im vyšiel v roku 2013 pod názvom Hail To The King.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *