WACKEN WORLD WIDE: Najväčší Wacken v histórii

Wacken Open Air 2020 so zhruba 75,000 festivalovými návštevníkmi z viac ako 80 krajín sveta nebude toto leto fungovať tak, ako ho poznáme. To však neznamená, že zostane ticho.

Metaloví fanúšikovia každoročne cestujú na festival Wacken, aby oslávili heavy metal. Tento rok však bude iný, nakoľko organizátori a dlhoročný partner festivalu Telekom prinášajú celkom novú skúsenosť – a to Wacken digitálny festival priamo do Vašej obývačky. Čo to znamená? Wacken sľubuje metalovú show, ktorá sa uskutoční v pôvodnom termíne od 29. júla do 1. augusta 2020, pričom akcia bude zadarmo streamovaná naživo prostredníctvom appky na www.wacken-world-wide.com, MagentaMusik 360 a MagentaTV.

Stálice festivalu ako Blind Guardian, Heaven Shall Burn, In Extremo, Kreator a Beyond The Black sa Vám predstavia na virtuálnych pódiách, pričom nebudú chýbať ani nováčikovia z výsledkov Wacken Metal Battle a Wacken Foundation. Program bude doplnený exkluzívnymi rozhovormi s kapelami, pohľadmi do zákulisia a ďalšími unikátnymi zábermi. Bude to skrátka niečo, čo tu ešte nebolo – samotní organizátori hovoria o akejsi live reality show.

“Sme ohromne nadšení, že práve dnes s Vami môžeme zdieľať túto ohromnú novinku. Posledné týždne a mesiace sme strávili pracovaním na tomto projekte Wacken World Wide, aby sme priniesli niečo, čo tu ešte nikdy nebolo!” hovorí Thomas Jensen, jeden zo zakladateľov Wacken Open Air festivalu.  

„Po tom, čo bola zrušená tohtoročná festivalová sezóna, prinášame nový formát hudobného festivalu, ktorý je akýmsi svetlom nádeje pre našich verných fanúšikov, partnerov a umelcov. Tešíme sa na reakcie verejnosti, ale hlavne, nevieme sa dočkať, kedy Wacken prinesieme do celého sveta!“ dodáva Holger Hübner, ďalší z organizátorov.

WACKEN WORLD WIDE: Najväčší Wacken v histórii

Foto: pepbonet

Skrátka a dobre, ide o bezprecedentnú a autentickú skúsenosť.

Technológia v dnešnej dobe spája umelcov a fanúšikov po celom svete. Kapely hrajú naživo, sú pri tom filmovaní špičkovými kamerami a okamžite streamovaní do celého sveta. Svetelné LED pozadie, LED podlaha a interakcie fanúšikov spolu vytvárajú autentický zážitok ako pre samotných umelcov, tak aj pre fanúšikov. Môžete virtuálne stáť rovno pod pódiom a byť tak súčasťou tohto nevídaného konceptu hudobného festivalu. Fanúšikovia nebudú ukrátení o nič – stránka Metaltix.com ponúka špeciálne festivalové náramky a suveníry v podobe vstupeniek  

Viac informácií o Wacken World Wide Vám budeme priebežne prinášať. Najväčší festival Wacken v histórii začína 29. júla na www.wacken-world-wide.com, MagentaMusik 360 a Magenta TV, a rovnako tak sledujte hashtag #DABEI! Majte oči a uši otvorené, pretože Wacken prichádza!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *