Wacken Metal Battle Slovakia štartuje nový ročník

Prestížna súťaž Wacken Metal Battle Slovakia začína na Slovensku už svoj 5. ročník po ročnej pauze. Budúci august sa teda na festivale Wacken Open Air predstaví už piata slovenská kapela. Na Wackene si ako víťazi predchádzajúcich ročníkov zahrali už Rust2Dust z Bratislavy, Midnight Scream z Veľkého Krtíša, Anstratus z Banskej Bystrice a Renaissense z Rožňavy.

 

Nulté kolo súťaže štartuje 15. októbra a trvať bude presne 5 mesiacov.  Počas nich bude prebiehať prihlasovanie slovenských metalových kapiel do súťaže. Víťazná formácia sa postaví v lete na pódium legendárneho Wackenu (3. – 5. augusta 2017).

 

Po nultom kole porota v zložení Stanislav „Stillborn“ Černák (Valhalla.sk), Michal Roháč (Hellmagazine.eu), Dodo Ďatel (hudobník Galadriel, Rock Hard a Gutter Society), Lukáš „Bukáčo“ Polák (Hlukoskop.sk), Juraj Haríň (Rádio pre život) a ešte počas nultého kola pribudne jedno známe meno, vyberie 12 skupín do divízie Východ a divízie Západ. Demograficky organizátori rozdelili Slovensko pomyselným stredom vo Zvolene a Banskej Bystrici, skupiny z týchto miest budú spadať do divízie Východ, všetko smerom na Západ už bude v divízii Západ.

 

Vybrané kapely sa v semifinále predstavia porotcom a fanúšikom naživo 8. apríla 2017 (divízia Západ) a 22. apríla 2017 (divízia Východ). V každom semifinále sa predstaví 6 skupín, z ktorých 3 najlepšie postúpia do celoslovenského finále, ktoré prebehne 20. mája 2017. Kapela, ktorá skončí vo finále na druhom mieste, si automaticky zahrá v auguste na veľkom slovenskom festivale More Than Fest (18. – 19. augusta 2017) vo Zvolenskej Slatine.

 

Podmienky prihlásenia sa do súťaže:

1. Kapela sa musí prihlásiť do súťaže od 15.10.2016 do 15.3.2017 na e-mailovú adresu: gigantpromotion@gmail.com

2. Musí poslať v e-maili tieto informácie:

– Názov kapely

– Žáner kapely (akceptované budú len metalové žánre)

– Fotka

– Link na stránku, kde je možné vypočuť si aspoň 2 skladby z tvorby

– kontakty (e-mail + mobil + meno zástupcu kapely)

– logo kapely

3. Kapela musí dokázať odohrať 30 minútové vystúpenie na živo (prezentovať môžete len vlastnú tvorbu)

4. Kapela súhlasí, že na živé vystúpenia pricestuje na vlastné náklady – takisto aj na Wacken Open Air

5. Kapela nesmie mať uzatvorenú platnú zmluvu so žiadnym zahraničným vydavateľstvom. Akceptujeme len lokálne vydavateľstvá.


Použité zdroje:
Stanislav „Stillborn“ Černák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *