Vystúpenie Föllakzoid si Bratislava užívala takmer v tme (fotogaléria)

Pohodový koncert na vyplnenie jesenného večera a žiadna divočina. Tak by sa dal charakterizovať utorkový večer 8. októbra v bratislavskej Fuge. Na programe koncertu boli len dve kapely, čo však nie je na škodu, keď je akcia takmer v strede pracovného týždňa.

 

Všetko to začalo vystúpením KULTU MASEK. Celá Fuga bola ponorená v tme a dymovej clone. V strede pódia stolík s mixom, za ním silueta postavy a do toho tóny dronu a dark ambientu. Velmi zaujímavá atmosféra, tak isto aj muzika. Väčšina osadenstva podniku však zatiaľ sedela na terase, poprípade sa len tak presúvali, takže vystúpenie Kultu Masek sledovalo pomenej ludí.

 

Nasledovala krátka prestávka, po ktorej sa Fuga naplnila takmer behom minúty. Celkom ma prekvapilo, z kade sa odrazu vyrojilo toľko ľudí. Dymová clona ešte viac zhustla, chabé osvetlenie potemelo, miestami úplne zhaslo a jediný zdroj svetla boli len sviečky, ktoré si kapelníci z FÖLLAKZOID priniesli so sebou (takže s fotením to bol celkom boj). Kvôli tme sa dalo len tušiť, že tam vzadu niekde bude aj bubeník.

 

Ľudia si však ich vystúpenie užívali. Zvuk bol skvelý, umocnený samotným priestorom podniku. Kto pozná Föllakzoid len z nahrávok, možno bol prekvapený, že hrali rôzne pozmenené verzie skladieb. Hlavné ale bolo vychutnať si túto nevšednú muziku v zaujímavých kombináciách a tešiť sa, kedy nás toto čilské trio navštívi znovu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *