Vypsaná Fixa v programe najväčšieho punkového festivalu na Slovensku

Benefičný festival PUNKÁČI DEŤOM sa tradične koná posledný augustový víkend – 27-29-8. Fanúšikovia gitarovej muziky sú zvyknutí uzatvárať festivalové leto práve na tejto akcii. Tento rok sa v line-upe predstavia najväčšie mená z CZ/SK scény, medzi ktorých patrí aj Vypsaná Fixa.

Partička z Pardubíc nedávno oslávila 25 rokov a radí sa medzi najzaujímavejšie punkové formácie z Československa. Na slovenskú scénu začala prenikať klasikami ako Dezolát či Antidepresívna rybička. Svoj štýl sami nazývajú “punk-pop”, nemožno im však uprieť mnoho surrealistických a experimentálnych prvkov v hudbe i textoch. Na konte majú vyše 15 albumov, EPčiek a kompilácií.

Punkáči Deťom zažili v roku 2019 expanziu v podobe presunu festivalu na letisko v Trenčíne – na ktorom sa koná i Pohoda. Vďaka tomuto kroku sa festival rozrástol čo do veľkosti i návštevnosti; veľkosťou sa tak zaradil na predné miesto medzi žánrovými festivalmi na Slovensku.

Napriek názvu ide o multižánrový festival, okrem punkových stálic ako Alkehol, HT, Totální Nasazení či The Fialky sa predstavia tiež alternatívni Chiki-liki-tu-a a thrashmetaloví Malignant Tumour.

Vypsaná Fixa v programe najväčšieho punkového festivalu na Slovensku

Predbežný lineup festivalu Punkáči deťom sa hemží hviezdami

Oproti minulým ročníkom taktiež ponúkol návštevníkom nové možnosti ako tráviť čas, ako napr. jeden stage navyše, prednášky a diskusie, kinostan či oddychovú zónu. Tento rok je kapacita festivalu z dôvodu pandémie obmedzená na 1000 návštevníkov.

Časť vyzbieraných peňazí z predaja lístkov je odovzdaná deťom z detského domova vo forme výťažku. Permanentku na festival si môžete zakúpiť na tomto linku: https://www.punkacidetom.sk/listky

Vypsaná Fixa v programe najväčšieho punkového festivalu na Slovensku

Vstupenkový balíček Punkáči deťom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *