Vrbovské vetry majú prvý krížik

Najväčší vrbovský hudobný festival Vrbovské vetry oslávi 16. júla svoje desiate narodeniny. Multižánrový (nie, neľakajte sa tí, ktorým sa ježia chlpy pri slove „multi“) festival počas svojich predchádzajúcich ročníkov privítal množstvo skvelých tuzemských i zahraničných umelcov. Inak tomu nebude ani počas tohtoročného, jubilejného.

  

Zakladateľom a organizátorom festivalu v jednej osobe je vrbovský rodák, hudobník – multiinšrumentalista, spisovateľ, občasný moderátor Branislav Jobus (Karpatské Chrbáty, Vrbovskí Víťazi, Abusus…). Jeho pravou rukou pri organizovaní „vetrov“ je Whisky zo Slobodnej Európy.

  

Počas jubilejnej edície Vrbovských vetrov sa okrem festivalových stálic, ako sú KARPATSKÉ CHRBÁTY, VRBOVSKÍ VÍŤAZI, VRBOVSKÉ VŔBY, CHIKI LIKI TU – A, SLOBODNÁ EURÓPA, predstavia aj JURAJ GRIGLÁK & COMPANY a MEDIAL BANANA. Týmto menoslov vystupujúcich nekončí. Po minuloročnom neuskutočnení koncertu skupiny JASNÁ PÁKA z dôvodu zdravotných problémov jedného z členov sa títo českí klasici ukážu na tohtoročných „vetroch“. Samozrejme, ako člen tohto zoskupenia sa do Vrbového vráti duša skupiny LUCIE David Koller. Ten na Vrbovských vetroch odohral v roku 2013 famózny sólový koncert. Ani to však nie je všetko. Za hviezdu najväčšiu z najväčších možno bez akýchkoľvek pochybností označiť legendárny PRAŽSKÝ VÝBĚR. Meno hodné desiatych narodenín Vrbovských vetrov a Braňov splnený sen, navyše v pôvodnej zostave. Podobne ako u Jasnej Páky i v prípade Pražského Výběru ide o jediný tohtoročný koncert na území Slovenska. V programe je vyhradený čas na vystúpenie utajeného prekvapenia. Ak sa na „vetroch“ takéto prekvapenia vyskytli, vždy stáli za to.

  

Popri hudobných vystúpeniach sa pravidelne konajú tradičné vrbovské športové zápolenia galaktického významu. Veľká Vrbovská (steeplechase), Formula nula a Plastová megalukostreľba. Rovnako ako hudobné vystúpenia či športové výkony nesmú na vetroch chýbať krsty kníh alebo CD z dielne domácich organizátorov. V tomto roku sú to Jobusove knihy Zvon a Tajná správa a CD Braňovho nového projektu JOBUS PUBERTUS Piesne o knihách Jobusových. Ako už názov napovedá, nachádzajú sa na ňom skladby inšpirované knihami a postavami Braňových literárnych diel.  

  

Stanovať sa dá priamo v areáli vrbovského futbalového štadióna, ktorý je aj miestom konania celej akcie. V nedeľu je naplánovaná obľúbená Upratéka, počas ktorej si návštevníci „vetrov“ sami po sebe poupratujú a po nej Výprava ku stredu sveta a vesmíru. V prípade nepriaznivého počasia je odskúšaná a využívaná betónová tribúna štadióna, takže o počasie sa zaujímať nemusíte. Na festivale treba dodržiavať dve základné pravidlá: „Zlým ľuďom vstup prísne zakázaný!“ a „Bezpečnosť pri zábave je dôležitejšia ako zábava samotná.“

  

Vstupenky  v cene 15 € zakúpite na predpredaj.zoznam.sk, na mieste za 20 €. Deti do dvanásť rokov a výšky po okienko na predaj vstupeniek na štadióne majú vstup v sprievode rodičov zdarma. 

Vrbovské vetry majú prvý krížik

Na Vrbovských vetroch nemusíte nosiť program na letáku alebo v brožúrke. Môžete ho mať rovno na tričku

 


Použité zdroje:
Foto: FB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *