Vráťte sa k prachu pod znamením slovenského metalu

Koniec budúceho mesiaca sa bude niesť v duchu domácej scény. Teda aspoň 24. februára v košickom Collosseu a hneď na druhý deň v banskobystrickom Tartarose. Na oboch miestach sa bude konať akcia s názvom RETURN TO DUST.

 

O čo vôbec pôjde? Na dosky pódií týchto dvoch klubov nastúpi des, chaos a temnota. Takýmito slovami by sa dala definovať trojica kapiel MORNA, ESCHATON a TERRESTRIAL CHAOS. Už len preto by ste sa nemali nechať odradiť chladom zimného mesiaca a ísť sa zahriať práve sem. Obe akcie sú plánované tak, že časovač otvárania pekelných brán je nastavený na ôsmu hodinu.

 

Poéziu experimentálnej dekadencie vám predstavia démoni chaosu Terrestrial Chaos. Je to bratislavská pätica hrajúca progresívny death metal. Kapela vznikla v roku 2013 a zatiaľ na konte nemajú žiadny album, ale je sa jednoznačne na čo pozerať a čo počúvať.

Ešte sa poriadne nespamätáte z prvého pekelného útoku na vaše zmysly a v pazúroch vás zovrú Eschaton, ktorí vám predstavia, ako to vyzerá, keď započne apokalypsa.

 

Eschaton je štvorica pochádzajúca z Ružomberku, ktorá sa žánrovo zaraďuje do kombinácie death a black metalu. Zároveň je to jedna z kapiel patriacich pod nedávno rozbehnuté slovenské vydavateľstvo Slovak Metal Army. V piatok im vo forme digipacku pod záštitou SMA vychádza debutový album Ultimatum Exitium.

A koho peklo vyvrhne naspäť na planétu Zem, ten si do tretice môže vychutnať ako čerešničku na torte Mornu.

 

Mornu tvorí rovnako ako aj Eschaton štvorica pánov, títo však pochádzajú z Novej Dubnice a pred dvomi rokmi sa im podarilo vyhrať Radio Head Awards 2015. Z ich produkcie zaznieva iba kvalitný progresívny death metal, pričom už majú na konte dva albumy. Jeden z nich sa na jar minulého roka dostal do rúk i jednému z našich redaktorov a jeho reakcie naň si môžete prečítať v recenzii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *