Voltumna, iný pohľad na etruskú civilizáciu

Po kapele Nile k nám začiatkom decembra opäť zavíta formácia, ktorá inšpiráciu hľadá v starovekej kultúre. Talianski black/deathmetalisti VOLTUMNA k nám premiérovo zavítajú, aby sa s nami ponorili pod hladinu času, do hlbokej histórie obdobia prvej civilizácie Apeninského polostrova Etruskov. 

 

Kapela vznikla v roku 2009. Už v roku 2011 dali o sebe vedieť prvým EP Chimera a o rok na to debutovali albumom Damnatio Sacrorum, pod ktorý sa produkčne podpísal Paolo Pieri, gitarista a vokalista, ktorý bol pod  umeleckými menami Hell:10:Kabbalus a The Awakening súčasťou viacerých talianskych black a deathmetalových kapiel (Hour Of Penance, ex-Shoreborn, ex-Aborym). Vydaním tohto albumu sa im otvorili dvere na koncerty takých blackmetalových stálic, ako je Inquisition, Taake a Carpathian Forest. Absolvovali turné v južnej Afrike a USA s kapelou Behemoth. Minulý rok im vyšiel album Disciplina Etrusca.

Vystúpenia na Slovensku sa uskutočnia v dvoch termínoch – 2. decembra v bratislavskej Fuge a o deň na to, 3. decembra, v banskobystrickom Tartarose. Na oboch koncertoch ich budú sprevádzať OHEN. Tí momentálne pracujú na svojom druhom albume. Vydať ho určite nestihnú, ale o pár noviniek z neho sa určite na koncerte podelia.

 

V Bratislave ich ešte podporia kapely MANYAC a FROZEN BLOOD. V Banskej Bystrici to budú BLOODY REDEMPTION a ŽRIEBÄDLO, ktorým tento rok vyšiel debutový album Najsamprv.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *