Vody štyroch slovenských klubov sčerí český Titanic

Jedna z prvých poctivých heavymetalových kapiel bývalého Československa. Tak by sa dala v skratke charakterizovať brnianska legenda menom TITANIC. Ich albumy ako Metal Celebration či Ábel sa dajú nazvať ikonickými a určite nechýbajú v zbierke žiadneho nadšenca česko-slovenskej metalovej muziky. Kapela potešila mnohých fanúšikov ťažkého kovu, keď pred desiatimi rokmi obnovila svoju činnosť a túto radosť povzniesli na ešte vyššiu úroveň svojimi novými albumami Double Time a vlaňajším Soumrak Titánů.

 

Túto novú éru s kapelou prežíva ako jej nový člen aj Martin Marthus Škaroupka, ktorého môžete registrovať aj vďaka jeho spolupráci so slovenskými Lunatic Gods či s kapelami Symphonity a Masterplan, ale predovšetkým ho väčšina z vás pozná ako bubeníka svetoznámej blackmetalovej formácie z Anglicka Cradle Of Filth.

 

Mnohých určite poteší informácia, že Titanic sčerí svojou nestarnúcou muzikou opäť aj vody slovenských klubov v rámci turné k spomínanej najnovšej štúdiovke Soumrak Titánů, ktorá je veľmi oceňovaná ako fanúšikmi, tak i kritikmi. V našej krajine zakotvia bratia Česi hneď v štyroch mestách. 8. februára v Moto Pube Harley v Čadci, 9. februára v krásnom klube Mlyn vo Vrútkach, nominovanom na cenu ZAI, 22. februára v košickom Collosseu a o deň neskôr v bratislavskom Rock Cafe.

 

Ak by sa vám málilo, Titanic sľubujú autogramiády a navyše si na každý z koncertov prizvali aj špeciálneho hosťa. V Košiciach im budú spoločnosť robiť rožňavskí progresívni powermetalisti RENAISSENSE. Odštartovanie zvyšných troch večerov bude v réžii numetalovo-grungeovej bandy MAD FREQUENCY. Ostrieľaní metalisti majú za sebou mnoho zaujímavých vystúpení po boku ešte zaujímavejších mien a na konte tri albumy. Najnovšie popri svojej anglicky spievanej tvorbe prekvapili novým slovenským singlom Keď túlaš sa tmou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *