Vo Zvolene bude marec v znamení Primal Fear, Freedom Call a Scarlet Aura

S fantastickým šiestym miestom v oficiálnej nemeckej hitparáde a patričnou hrdosťou na toto umiestnenie ohlasujú Primal Fear, heavy metaloví veteráni z Mníchova (základňa kapely) svoje turné 2021. Turné sa bude niesť pod názvom „Metal Commando over Europe“ a s Primal Fear sa ho zúčastnia ešte 2 kapely.
Samozrejme, album musel zabodovať aj v iných krajinách a napríklad v Japonsku je aktuálne no.7 a v UK debutoval v rock chart na mieste číslo 4!

17.7.2020 vyšiel album Metal Comando. Album je opäť svieži a nadupaný ako tie najlepšie kúsky od nich, s poradovým číslom 13. Neuveriteľné na to, že v roku 1994 bol Ralf Scheepers nútený odísť z Gamma Ray, avšak na prvý počin si trúfol až v roku 1997…

Skupina preukazuje vo svojej tvorbe veľkú úctu svojim vzorom Judas Priest pričom si samozrejme udržiava svoju dávku osobitosti, hutnosti, nemeckej melodičnosti a výnimočný borič oktáv Ralf dokazuje, že by si to kľudne vokálne rozdal aj so samotným najvyšším, teda Robom Halfordom…

Vo Zvolene bude marec v znamení Primal Fear, Freedom Call a Scarlet Aura
Vo Zvolene bude marec v znamení Primal Fear, Freedom Call a Scarlet Aura

Za úspechom kapely a albumu nestojí nik iný ako (už spomenutá) siréna RALF SCHEEPERS (ex-Gamma Ray) a basgitarista Matt Sinner (Sinner). Celkovo šestica s premenlivou zostavou ohlásila aj nového demolátora bicích – je ním Michael Ehré, ktorého môžete aktuálne poznať zo zoskupenia UNITY alebo GAMMA RAY… Ten nahradil v PF také esá, ako boli napríklad Randy Black alebo Aquiles Priester….

Nezvyklým sa stalo aj obsadenie postu tretieho gitaristu – v Primal Fear to už nejaký čas funguje, aj keď v parádnych vyšívačkových dvoj- až trojsólach na albume nezisťujete, koľko vrstiev tam je, do ucha lezú samé…

Obsadenie kapely je nasledovné:

  • Ralf Scheepers – spev
  • Tom Naumann – gitara
  • Alex Beyrodt – gitara
  • Magnus Karlsson – gitara
  • Michael Ehré – bicie nástroje
  • Mat Sinner – basgitara

Špeciálnym hosťom tohto turné budú u nás, ale, samozrejme, nielen u nás, obľúbení melodickí metalisti Freedom Call. K nim netreba dodávať nič, pretože sú u nás všeobecne známi a svojimi vystúpeniami strhli na svoju stranu množstvo fanúšikov.
Druhou kapelou – ako uvádzač koncertu, bude Scarlet Aura. Úplnou neznámou to pre slovenské publikum nebude, pretože sympatická blondínka s kapelou sa predstavila aj na Slovensku ako predskokan Beast in Black a Rhapsody Reunion v roku 2018.

Spoločný koncert Primal Fear, Freedom Call a Scarlet Aura sa odohrá v Dome kultúry ŽSR vo Zvolene 14. marca 2021. Bude to večer plný gitár, bicích, parádnych vokálnych výkonov a najmä dobrých melódií a gitarových sól. Určite by ste tam nemali chýbať, skupiny zahrajú prierez svojej tvorby – najobľúbenejšie skladby a pár noviniek, ale dovezú so sebou aj dostatok suvenírov, teda „merchu“ – tričiek, mikín, CDčiek a podobne….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *