Vlož si do knižnice 20 ročníkov festivalu Brutal Assault

Český festival Brutal Assault oslavoval 20. výročie. Pri tejto príležitosti vyšla unikátna kniha, ktorá zahŕňa jeho celú históriu od vzniku v roku 1996. Brutal Assault: 20 let (1996 – 2015) detailne popisuje, ako sa z akcie pre pár stoviek ľudí stala jedna z najväčších metalových prehliadok v Európe.

 

Knihu je zhotovená v dvoch jazykoch – českom a anglickom. Na 442 stranách podáva informácie o každom jednom ročníku, spomienky hlavných hviezd, ale aj najvernejších fanúšikov. Tešiť sa môžete aj na pohľad do zákulisia príprav a organizácie festivalu aj na príbehy ľudí, ktorým festival výrazne zasiahol do života.

Okrem zaujímavých textov je kniha plná fotografií, napríklad z rekonštrukcie pevnosti v Josefově v roku 2007, kedy sa zo zalesnených plôch so starými domami stalo výnimočné miesto pre metalový výkvet sveta. Okrem toho sa v publikácii nachádza aj zhrnutie všetkých NAJ či zoznam všetkých vystupujúcich kapiel.

 

„Niektoré príbehy sa zdajú dobrodružné, ak nie rovno šialené,“ hovorí autor Pavel Křiklan. Historky aj o tom, ako založili byt u úžerníka, hoci v ňom bývala celá rodina, aby boli peniaze na letenky pre headlinera, si môžete prečítať, ak si knihu kúpite za 799 Kč (32 €). Dostupná už bola na tomto ročníku Brutal Assault, ale objednať si ju môžete tiež na www.brutalassault.cz alebo www.shindy.cz.   

Vlož si do knižnice 20 ročníkov festivalu Brutal Assault

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *