Vlci Powerwolf prídu svätiť hriechy aj do Viedne

Leto tento rok albumovo prinieslo napríklad aj nový počin nemeckej vlčej svorky POWERWOLF. Tí nielen že s doskou The Sacrament Of Sin prekonali samých seba, ale budeme mať možnosť si pozrieť ich šou aj naživo. Síce nie priamo u nás, no aspoň u našich rakúskych susedov vo Viedni, kde vystúpia 6. novembra v Arena Wien.

 

Attila Dorn, Matthew a Charles Greywolfovci, Falk Maria Schlegel a Roel van Helden nie sú v našich končinách neznámou, keďže niekoľkokrát vystúpili aj na Slovensku. Tentokrát sme sa im ale do rozpisu nezmestili, takže budeme musieť za nimi vycestovať. Našťastie, nie veľmi ďaleko, len do Rakúska, kde ich v zime zaveje v rámci Wolfsnächte Tour, ktoré im zatiaľ prináša jeden vypredaný koncert za druhým. Viedeň tiež nie je výnimkou, takže ak ste si nestihli zaobstarať lístok, potom si budete musieť len počkať, či sa k nemu nedostanete z druhej ruky alebo je možnosť skúsiť to v Prahe, kde budú len o tri dni skôr než v Rakúsku a ktorá zatiaľ nehlási vypredný koncert. Aj toto je znakom toho, že Powerwolf sa raketovo stále viac popularizujú. Za pätnásť rokov kariéry sa im podarilo vypracovať sa medzi popredné powermetalové stálice zo stajne vydavateľstva Napalm Records.

 

Powerwolf majú vrátane nového albumu doposiaľ na konte sedem štúdioviek, tri EP a tri live nahrávky. No a na ani jedinej z nich nikdy nesklamali, práve naopak, dochádzalo k neustálym zlepšeniam dokonca i vtedy, keď ste si mohli myslieť, že to viac nie je možné. Navyše sú povestní koncertmi plnými plameňov, spolupráce s fanúškmi a poriadnou zábavou.

Hviezdy však väčšinou nevystupujú samé, však? Nebude to inak ani pri vlkoch, ktorí k sebe na vlčiu noc prizvali hneď dvoch zvučných hostí, a to AMARANTHE a KISSIN DYNAMITE. Obe kapely PW podali pomocnú ruku pri tvorbe bonusového albumu Communio Lupatum naplneného covermi vlčích skladieb. Konkrétne na ňom nájdete Army Of The Night v podaní Amaranthe, zatiaľ čo Kissin Dynamite sa postarali o Let There Be Night.

 

Je jasné, že Amaranthe je tiež dobre známy pojem. Známi sú najmä tým, že ako jedna z mála kapiel majú hneď troch vokalistov, a to pôvabnú Elize Ryd, drsňáka Henrika Englunda Wilhemssona starajúceho sa o harsh a nováčika Nilsa Molina zastávajúceho post speváka s mužským čistým vokálom, ktorý ešte koncom roku 2016 zastával Jake E, kedy si dal pauzu, čo sa nakoniec začiatkom minulého roka ukázala ako definitívna. Amaranthe majú zatiaľ na konte päť štúdiových albumov, z ktorých je najaktuálnejší Helix vychádzajúci tento október.

Čo je už ale u nás dosť pravdepodobne menej známe meno, sú KissinDynamite. Ide o päticu pochádzajúcu, podobne ako Powerwolf, z Nemecka. Ako skupina Johannes Braun (vokály – zaujímavosťou o Hannesovi je, že už vo veku 12 rokov vyhral druhé miesto v nemeckej verzii speváckej súťaže Star Search), Ande Braun (gitara), Jim Müller (gitara), Steffen Haile (basgitara) a Andi Schnitzer (bicie) fungujú od roku 2006. Hrajú niečo medzi glam metalom a heavy metalom, pričom k prvému zo zmienených mali skôr bližšie v začiatkoch, kedy to bolo výraznejšie vidieť aj na štýle ich obliekania.

 

KissinDynamite sa dali dokopy na strednej škole a názov skupiny podľa Jima Müllera vznikol tak, že počas stretnutia na vymyslenie mena Andimu Schnitzerovi zazvonil mobil. Andi mal na zvonenie skladbu od AC/DC KissinDynamite a už im viac nebolo treba rozmýšľať. V roku 2007 sa im podarilo podpísať zmluvu s Capital Records. O dva roky neskôr vydali debutový album Steel Of Swabia a začali vystupovať na festivaloch, čím začala ich hviezda stúpať. Dostali sa k tomu, že často predskakovali kapele U.D.O., čo nakoniec viedlo aj k spolupráci v podobe využitia vokálov Uda Dirkschneidera v skladbe Addicted To Metal nachádzajúcej sa na rovnomennom albumovom pokračovateľovi švábskej ocele.

 

O niekoľko rokov neskôr sa im viacej zúročilo, že sú glam, keď predskakovali Steel Panther. KissinDynamite zatiaľ vydali šesť albumov, pričom najaktuálnejší Ectasy ako aj pri ostatných dvoch kapelách pochádza z tohto roka.


Použité zdroje:
Foto: heavymag.com.au

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *