Vlastnite kúsok Black Sabbath

Pokiaľ ste posadnutí klasikou, ale najmä BLACK SABBATH, potom si poriadne zgustnete na tom, čo títo páni chystajú na september. Vydražia totiž množstvo vecí z čias, kedy boli ešte známi ako Earth alebo Earth Blues Company.

 

Pamiatky sa budú cenovo pohybovať v štartovacích cenách medzi dvetisíc až tritisíc libier, čo je približne medzi dvetisíctristo a tritisícpäťsto eur. Takže pokiaľ by ste niečo z toho chceli vlastniť, musíte mať poriadne plné vrecká.

 

Predmety dražby väčšinou patria do obdobia BS medzi rokmi 1968 a 1973. Nájdete medzi nimi pohľadnice, ktoré Ozzy posielal rodičom počas turné, rukou písané texty či fotografie a plagáty zo začínajúcich rokov kapely, kedy ešte vystupovali pod vyššie zmieneným názvom Earth.

 

Špecialista na ocenenie týchto vecí a dražiteľ Stephen Flintoft zo Sheffield Auction Gallery povedal pre The Antique Trades Gazette: ,,Zrejme najzaujímavejším predmetom popri všetkých ostatných sú ručne písané texty ešte od Earth ku skladbe Changing Phases, ktorej titul sa neskôr zmenil na Solitude a v roku 1971 sa objavila na double platinovom albume Black Sabbath Master Of Reality.“ Zaujímavosťou je, že kolekcia bola zachránená z majetku London Docklands, ktorý bol v osemdesiatych rokoch určený na demoláciu.

 

Aukcia sa bude konať 30. septembra, keby ste náhodou mali peniaze nazvyš a chcete, aby ste stoj čo stoj mali kus histórie Black Sabbath.


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: idependent.co.uk, teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *