Víťazi Rockovej Maturity II. vyrazia na turné: Fishface a Bullet Holes

Druhý ročník Rockovej Maturity je už dávno skončený a víťazi sú známi. Jednou z cien pre nich bolo aj spoločné turné po Slovensku a Česku. To začne 24. marca v Košiciach, skončí 26. apríla v Brne a prinesie doslova všehochuť  od alternatívneho electro poprocku až po metalový hardcore v podaní  BULLET HOLES, FISHFACE, DIAMOND FLOWERS, LEGEND OF THE SUBMARINE, THE GANG a SOUND OF MAYHEM.

 

Postupne vám predstavíme všetkých účinkujúcich Všehochuť Tour – turné víťazov Rockovej Maturity 2017. Na prvých miestach v kategóriách Pop & Rock a Hard & Heavy sa umiestnili kapely Bullet Holes a Fishface.

 

Bullet Holes je bratislavská formácia, ktorá čerpá z odkazov rockových velikánov a snaží sa robiť čistý a melodický rock. Do semifinále súťaže sa dostali až pomocou hlasovania fanúšikov, no ich živé vystúpenie presvedčilo porotcov. To im zabezpečilo účasť vo finále Pop & Rock kategórie, ktoré suverénne vyhrali. Vadim Bušovský po ich vystúpení povedal, že ho tak dostali, až mu vypadli slzy. Líder kapely Peter Horony bol v rámci finálových večerov ocenený aj ako najlepší spevák a najlepší gitarista druhého ročníka Rockovej Maturity. 

Z Trenčína sa do súťaže prihlásila formácia Fishface, ktorá od začiatku v kategórii Hard & Heavy suverénne ustála rolu favorita a stala sa absolútnym víťazom tejto kategórie. Ich tvorba a živé vystúpenia najlepšie charakterizuje slovo energia. Je to kapela štyroch kamarátov, ktorí skvelo ovládajú svoje nástroje a komunikáciu s fanúšikom, čomu výrazne napomáha charizma speváka Jakuba. Juraj Kupec mal z nich počas finále zimomriavky.

Rocková maturita je najväčšou súťažou rockových amatérskych kapiel na Slovensku. Svoj tretí ročník otvorí v budúcom roku a zároveň otvorí aj české kolo súťaže. Tento rok má v pláne prichystať čo najlepšie podmienky pre súťažné kapely a urobiť tak súťaž ešte atraktívnejšou a zaujímavejšou. Pre kapely chystá na leto spoločný kemp, kde sa bude hrať, školiť aj športovať.

 


Použité zdroje:
Roland Koncz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *