Vinny Appice predsa prišiel (a nie sám)

Po skúsenostiach s dvakrát zrušeným (resp. raz zrušeným a raz presunutým) koncertom VINNYHO APPICEA som s malou dušičkou očakával, či konečne príde a naplní sa to povestné „do tretice všetko dobré“. Teraz už môžem so stopercentnou istotou potvrdiť, stalo sa. Konečne sme sa dočkali koncertu, ktorý bol súčasťou Mob Rules Live Tour.

  

Dátum koncertu v bratislavskom Rock Café stanovil Vinny so svojím manažmentom krátko po svojom úraze na 9. január 2018. Nový koncertný rok na Slovensku asi ani nemohol začať lepšie. A keďže dátumy Vinnyho turné sú popretkávané s dátumami spoločného turné Vinnyho s bratom Carmineom pod názvom Appice Brothers Sinister/Drum Wars World Tour 2018, niečo mi našepkávalo, že by sa mohol v Rock Café objaviť aj starší z bubeníckych bratov.   

  

Koncert bez predkapely začal dvadsať minút po plánovanom začiatku, čo pri čase 20:20 nemohlo nikomu prekážať. Na úvod mal Vinny krátky príhovor, v ktorom nás oboznámil s tým, čo nás večer čaká. Po ňom už sa usadil svojím typickým nízkym posedom a spolu s kapelou spustili Turn Up The Night od Black Sabbath. Po nej nasledovala ďalšia z albumu Mob Rules Country Girl. Všetky skladby si uvádzal Vinny sám. Občas vyskúšal znalosti publika otázkami na piesne alebo albumy, ktoré nahral s Diom, ale bolo vidno, že na koncert dorazili znalci a nachytať sa nedali.

 

Sóla na bicie niektorí návštevníci koncertov nemusia, ale na vystúpení legendy spoza bicích je sólo akosi automaticky očakávané a, samozrejme, aj prišlo. A nenudilo. Majster svojho remesla za tie roky vie čo, ako a kedy. Predviedol to aj interakciou s publikom. Kapela zložená zo samých Talianov Vinnymu výborne sekundovala. Nechápem, kde sa v Taliansku berie také množstvo kvalitných nájomných sprievodných muzikantov. Zostava Piero Leporale – spev, Don Roxx – basgitara (Dona môžete poznať z koncertov s Uli Jon Rothom, Doogie Whiteom alebo s Michaelom Angelom Batiom), avizovaného gitaristu Fabia Cerroneho nahradil Nazzareno Zacconi, hrala tak ako sa patrí. Nebol to pokus o akýsi karoke koncert aj vďaka spevákovi, ktorý sa nesnažil silou mocou napodobniť originály.

  

Ako sa koncert zmesou skladieb Black Sabbath, Heaven & Hell a Dio dostával ku koncu, ja som dostával chuť na čerešničku na torte, ktorú som tušil od zverejnenie itineráru turné Vinnyho aj Appice Brothers. Hovorím si, keď pred Bratislavou a aj po nej hrajú Vinny a Carmine spolu, hádam Vinny staršieho brata nezamkne v tourbuse alebo ho nevyloží niekde na kraji diaľnice. A moje tajné sny sa vyplnili. Nakoniec sme videli bratov pekne spolu na jednom pódiu.

 

Už pred Ozzyho skladbou Crazy Train Vinny žartoval, že má hosťa – Tonyho Iommiho. Keď však prišiel Carmine a Vinny sa spýtal, či sa na Tonyho nepodobá, bolo treba priznať, aj keď mi to doteraz nenapadlo, že sa naozaj podobá. „Bráškovia“ si spoločne strihli Monsters And Heroes z ich spoločného, ešte čerstvého albumu Sinister. Poslednou na setliste bola Bark At The Moon, čiže skladba, ktorú Carmine hrával na turné s Ozzym. Počas nej Vinny hlavou kýval na dámy pred ním, aby išli na pódium, ale keď sa nechytali, zavolal si mladú slečnu, ktorú za svoje provizórne bicie posadil.

  

Nasledovala klaňačka, ďakovačka a po necelej hodine a pol koniec. Teda aspoň podľa setlistu. Páni nevydržali a po mohutnom potlesku a hluku, ktorý prítomní vytvorili, prišli zahrať ešte jednu skladbu. Tá naozaj nebola v pláne. Bola ňou prvá z prvého a rovnomenného albumu skupiny Blue Murder (áno, aj v nej Carmine pôsobil) s názvom Riot. Po nej už definitívny koniec. Vinny a Carmine sľúbili, že sa fanúšikom popodpisujú a slovo dodržali. Nádherná bodka za skvelým večerom.

  

Rock Café sa opäť podaril fantastický kúsok a mne i ďalším návštevníkom ponúkli hrdinov našej mladosti. Len tak ďalej. Budeme sa tešiť na koncerty, ktorými nás nielen v tomto roku potešia.

 

Setlist: Turn Up The Night, Country Girl, Mob Rules, Rainbow In The Dark, Holy Diver, We Rock, Drum solo, Heaven And Hell, Stand Up And Shout, Noen Knights, Sabbath Mash, Crazy Train, Monsters And Heroes, Bark At The Moon, Riot

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *