Vinny Appice Band zahrá aj na Slovensku legendárny album od Black Sabbath

Meno VINNY APPICE netreba hudobným fanúšikom vôbec predstavovať. Jeden z najvýznamnejších heavymetalových a rockových bubeníkov hrajúci už desaťročia svetovú hudobnú extraligu navštívi o pár dní v rámci svojho turné aj Košice a Nitru.

 

Jeho hudobný životopis je jasný. Vinny si za bicie sadol ako deväťročný a za pár rokov sa prebubnoval až na svetovú špičku. O tom, od koho všetko okolo bicích odkukával ani veľmi nerozmýšľajme, pretože jeho starším bratom je Carmine, tak isto legendárny bubeník. 

 

Vinny už ako 16-ročný hral s Johnom Lennonom a medzi top úspechy jeho muzikantskej kariéry patrí účinkovanie v legendárnych kapelách Black Sabbath, Dio a Heaven And Hell.

 

V tomto roku vyrazil na turné Live Evil Tour 2019 s programom, ktorý je poctou prvému live albumu Black Sabbath vydanému ešte v roku 1982. Sú na ňom tie najväčšie hity ako War Pigs, Iron Man, Voodoo, Heaven And Hell alebo Paranoid.

 

V rámci tejto šnúry navštívi Vinny Appice aj Slovensko, kde odohrá dva koncerty. V zostave Piero Leporale – spev, Barend Courbois – basa a Lorenzo Carancini – gitara sa z Nitry, kde zahrajú vo Frankie Rock Clube 20. júna, presunú do Košíc, aby v piatok 21. júna odohrali v košickom klube Collosseum svoj koncert.


Použité zdroje:
Natália Novotná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *