Vikingovia Amon Amarth v košickom Collosseu

V sobotu 3. mája zažije košické Collosseum Ragnarok švédskych vikingov Amon Amarth, ktorí to tam rozbalia spoločne s Hypnos (CZE) a Killchain (SVK).

Amon Amarth je jednou z najznámejších európskych metalových kapiel. Za sebou má 20 ročnú kariéru plnú piesní o hrdinstvách, ale aj strastiach severských bohov a ich ľudu. Napriek svojim epicko-lyrickým témam, samotný názov kapely nemá so severanmi nič spoločné. Je totiž vypožičaný z Pána prsteňov.

Do pozornosti širšej verejnosti sa kapela dostala hlavne po vydaní albumov ‘With Oden on Our Side‘ a ‘Twilight of the Thunder God‘, ktoré ju katapultovali medzi európsku metalovú špičku, kde sa pevne drží doteraz. Týmito albumami kapela založila menšiu tradíciu. Po Odinovom a Thorovom albume totiž nasleduje jeden venovaný ohnivému obrovi Surturovi a najnovší venovaný Lokimu, ktorého meno sa stalo v súčasnosti veľmi populárnym hlavne vďaka filmom od Marvelu. Nemožno však zabúdať na korene kapely, z ktorých je cítiť pravá vikingská surovosť. Prerozprávanie epických bitiek či pokrvnej pomsty, práve o tom je prvá polovica ich diskografie.

Za zmienku taktiež stojí, že spevák kapely Johan Hegg si zahral jednu z hlavných úloh v nemeckom filme Northmen – A Viking Saga, ktorý bude mať premiéru v októbri tohto roka.

Vstupenky na koncert v Košiciach si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo priamo na mieste.
Ak vám májový termín nevyhovuje, skupina sa obajví aj na festivale Brutal Assault, na ktorý kúpite vstupenky v sieti eventim.

Ako vyzerá skutočný Ragnarok, môžete vidieť na videu nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *