Vikingovia Amon Amarth majú na drakkare novú posilu

K Vikingom AMON AMARTH na drakkare (drakkar = loď používaná Vikingami zvyčajne zdobená vyrezávanou hlavou draka, niekedy haďou, ale vtedy to už bol snekkar) pribudol k veslám nový bojovník. Nahradil ,,padlého“ Fredrika Anderssona, ktorý bubenícky post u severanov opustil minulý rok v marci po sedemnástich rokoch pôsobenia s nimi, a teda jeho umenie už nie je možné počuť ani na najnovšom albume Jomsviking. Tam ho dočasne nahradil Tobias Gustafsson, no nezdržal sa u švédskych pohanov dlho. Iba im pomohol dotiahnuť do konca nahrávanie albumu. A permanentné miesto nakoniec dostal niekto iný.

 

Konkrétne je to muž, ktorý sa s nimi najskôr ocitol na turné a po krátkom čase ho vyhlásili za právoplatného člena rodiny Amon Amarth. Jeho meno je Jocke Wallgren alebo ak chcete celým menom, tak Joakim Antonio Wallgren.

Vikingovia Amon Amarth majú na drakkare novú posilu

Jocke Wallgren, nová posila v radoch Amon Amarth

Jocke sa narodil v Čile, kde ho aj adoptovali. Momentálne žije vo Švédsku. Na bicie začal hrať v pätnástich rokoch a prvú sadu bicích si kúpil o dva roky neskôr. Odvtedy hral v mnohých kapelách.

 

Pred Amon Amarth pôsobil vo viacerých zoskupeniach, pričom pri jednom z nich je stále uvádzaný ako člen. V roku 2005 bol vo Vituperation. Medzi rokmi 2013 a 2014 ste ho mohli počuť v Morito Ergo Sum, ktorých po roku spolupráce opustil a opäť tiež na rok spojil sily s Astrophobos. Rovnako tak to bolo i s jeho účinkovaním v October Tide. Iné to v jeho prípade bolo iba s Valkyrjou, kde bol na dve etapy a práve tu je stále uvádzaný ako ich člen.

 

A nakoniec máme Jockeho medzi Vikingami, od konca septembra už aj oficiálne. Zmienku o novom bubeníkovi v zostave nájdete na oficiálnej stránke:,,Dnes sa bohovia usmievajú na Jockeho Wallgrena. Pre Amon Amarth je potešením ohlásiť, že Jocke Wallgren je novým permanentným bubeníkom kapely. Jocke hral s Amon Amarth na všetkých koncertoch práve prebiehajúceho turné Jomsviking World Tour.

Amon Amarth komentujú: ‚Sme radi, že máme Jockeho ako permanentného bubeníka. Na momentálne prebiehajúcom svetovom turné urobil pre nás skvelú prácu, priniesol so sebou vynikajúce bubnovanie s pozitívnymi reakciami a skvelú osobnosť, niečo, čo jednoznačne bude pre Amon Amarth pre nadchádzajúce roky benefitom.‘

Jocke hovorí: ‚Som veľmi nadšený z naskočenia na palubu nezastaviteľného drakkaru Amon Amarth! Moji predchodcovia mi roky boli veľkou inšpiráciou, a tak urobím všetko preto, aby som si uctil odkaz Amon Amarth.‘

Gratulujeme, Jocke!“

 

Je na mieste rovno sa už tešiť na to, čo predvedie budúci mesiac pri nájazde Vikingov na Bratislavu.


Použité zdroje:
amonamarth.com, jockewallgren.com, metal-archives.com
Foto: amonamarth.com, somosrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *