Víkendový program pre rockerov (9. – 12. august 2018)

Nevyšiel vám tento rok Brutal Assault? Zostali ste doma a potrebujete náhradný program? Máme pre vás pár rockových festivalov, ktoré by vám to mohli vynahradiť.

 

Na východe je rozbehnutý náš momentálne najväčší ťahúň víkendu – festival Rock pod Kameňom. Od štvrtku 9. augusta do soboty 11. augusta tu vystúpi 20 kapiel. Headlinerom sú HELLOWEEN, nasledujú DRAGONFORCE a PRETTY MAIDS, k nim sa pridá množstvo českých a slovenských kapiel.

 

Veselo bude aj v Jánošíkovom rodisku. Tu sa uskutoční Terchovský Budzogáň. V čase od piatku 10. augusta až do soboty tu budú fínske obludy LORDI, český KABÁT a ďalšie kapely ako ARZÉN, SLOBODNÁ EURÓPA, ALKEHOL, KONFLIKT, CALIBER X či THE PARANOID a mnohí ďalší.

 

Na Hornej Nitre vám tiež nenechajú vydýchnuť. Na RockFeste Nitrianske Rudno, ktorý sa uskutoční od piatku do nedeľného rána pri priehrade, zahrá 20 kapiel od populárnejších HORKÝŽE SLÍŽE, DYMYTRY, HEĽENINE OČI, ZOČI VOČI, SMOLA A HRUŠKY, AYA až po tie tvrdšie punkové a metalové kapely ako GROBIANI, EUFORY, BULLET HOLLES a ďalší.

 

A bude pre vás aj pravý undergroundový festival. V Kempingu Sereď sa uskutoční od piatku do soboty hardcore punkový FFUD Fest vol. IX. Aj tu sa dočkáte viac ako dvadsiatich kapiel. Tie ale hrajú hudbu trošku z iného súdka. Najznámejšie mená sú zahraniční HEXIS, ARSON PROJECT, NIBOOWIN, JOLLIETE, FOREST HUM, THE TRUTH, OBSCENE REVENGE a mnoho slovenských ako JAKUBYSKO, FYASCO či DAMATO.

 

V piatok 10. augusta sa celý Liptovský Mikuláš zmení na jeden veľký festival. V rámci Street Music Night sa do hudobného programu zapojí zhruba 18 podnikov. Pre rockerov to bude rozhodne pred Ridersom, pod názvom akcie Spijankovo vol. 2 tam naložia domáci TRIX, ŽIADNO TAKVO, SPECTAKILLER a NIEŽENIE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *