Víkendový program pre rockerov (7. – 8. apríl)

Marec je za nami, dane a 1. apríl snáď tiež. Tak sa poďme pozrieť, čo nás čaká v druhom aprílovom víkende. Aj keď sa vám možno nebude chcieť po KORN či BATTLE BEAST nikam ísť, treba sa prekonať. Čaká na vás bohatý program.

 

V piatok, 7. apríla, to bude Všehochuť Tour, turné víťazov Rockovej Maturity. Šesť kapiel BULET HOLES, DIAMOND FLOWERS, THE GANG, FISHFACE, LEGEND OF THE SUBMARINE, SOUND OF MAYHEM vystúpia v Randali. V Trenčíne sa krstí album kapely FALLGRAPP.

 

Vo Veľkom Krtíši započína svoju masakrálnu dvojdňovú šnúru košická motorová píla WASTAGE, sekundovať im budí Maďari DON GATTO, ktorí v basketbalovžch dresoch svojím autentickým namakaným vystúpením navodia dojem, že sa nachádzate v nejakom newyorskom klube. Štvoricu kapiel uzatvárajú Nemci SEEK AND DESTROY a domáci MIDNIGHT SCREAM. Túto istú zostavu si môžete zopakovať aj na druhý deň na Liptove v mikulášskom klube Kolotočovo na akcii Thrash-Core Night.

 

Tým plynule prechádzame na sobotu, 8. apríl. Na dolnom konci Liptova vystúpia v ružomberskom Novom Korze GLOOM spolu s DOGMA INC a PLASTERY.

 

V žilinskom Kolečku vás čaká štvorica kapiel prevažne thrashmetalových – EXORCIZPHOBIA, BRAINDEAD, DEAD KILLERS a CIRCULAR SAW na akcii Thrash Nie Je Trash vol. 4

 

Je načase, aby sme sa pozreli aj na juh, kde nás čakajú 3 akcie. V Leviciach v klube Erko to bude punková tancovačka spojená s alternatívnym rockom a grungeom Popollnica come back s kapelami MORE LESS, OUT OF OFFICE a POPOLLNICA.

 

V Campingu Sereď vás čaká koncert troch domácich kapiel SINNERS MOON, FREEBIRD a NOCONTROL. Akciu pomenovali epicky Home-Rock-ByTheRiver.

 

Nitriansky klub Frankie čaká pokračovanie šnúry Všehochuť Tour so šesticou víťazných kapiel.

 

Na záver soboty tu máme ešte hlavné mesto, kde sú dve akcie. V Randali sa koná semifinálové kolo západnej divízie Wacken Metal Battle Slovakia 2017. Predvedie sa tu šesť kapiel s piatimi metalovými žánrami. Smrtiaci kov zastupujú DYSANCHELY, prinesú melodický death metal z Trnavy, a REVENGE DIVISION z Považskej Bystrice. Do progresívnych vôd sa preplavíme so slovenskými opethťákmi MORNA. Za symfonický metal tu zabojuje SYMFÓBIA z Nitry. V príbuznom žánri sa predvedú aj SIGNUM REGIS, powermetalisti zo Senca. A LANDLESS je jediná kapela, ktorá tu zastupuje metal/hardcore.

 

Vo Fuge sa chystá ďalšia Batcave, gotická žúrka s názvom Batcave † Sunless † She Past Away † Golden Apes. Tu vystúpia SHE PAST AWAY a GOLDEN APES. 

 

Pokiaľ ste si mysleli, že v nedeľu si dáte konečne voľno, tak na to hneď zabudnite. V popradskom Rock Fabric vás čaká FRANTIC AMBER. Ako krajinu pôvodu uvádzajú Švédsko, ale jej členovia, či skôr vzhľadom na zloženie kapely členky, pochádzajú zo štyroch krajín. Basáčka Madelaine a gitaristka Mary sú zo Švédska, vokalistka Elizabeth je Dánka, gitaristka Mio je z Japonska a jediný mužského pokolenia je v kapele bubeník Mac z Kolumbie. Spolu s nimi vystúpia POKERFACE, thrasheri z Ruska, SUNLESS SKY, americkí powermetalisti a ANGRY AGAIN, thrasheri zo Švajčiarska. Pripomíname, že pokiaľ ich nestihnete v Poprade, v tejto zostave vystúpia aj v pondelok v bratislavskom Randali. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *