Víkendový program pre rockerov (5. – 8. máj)

Druhá svetová vojna patrí azda k najkrvavejším v dejinách ľudstva. Odhaduje sa, že v nej zomrelo 50 – 70 miliónov ľudí. Presne jej koniec si pripomenieme už nasledujúci pondelok, 8.mája. Okrem toho, že si treba ctiť tento deň a pripomenúť si, že nič podobné naozaj nechceme zažiť, nás čakajú tri dni voľna. Opäť sme si preto pre vás pripravili koncertný program na víkend.

 

5. máj – piatok

V Bratislave sa v garážach pod Prístavným mostom bude konať riadna punkovica. Prídu dve našľapané kapely zo Srbska MUTABO, mutant punk/crust, a hardcore punkáči CONCRETE WORMS z Belehradu. Spolu s nimi vystúpia DIS K-47 zo Znojma a nováčikovia TRIBUTE TO FREEDOM z Nitry. 

 

V Trnave v City Clube vystúpia TORR, česká black/thrashmetalová legenda. Jej vznik sa datuje ešte na sedemdesiate roky, na konte majú 10 štúdiových albumov. Hádam každý pozna Kladivo Na Čarodejnice alebo Morituri Te Salutant zo začiatku devädesiatych rokov. Support im budú robiť CIRCULAR SAW.

 

V Banskej Bystrici v Tartarose odštartuje jedenáste vydanie Noci Besov s podtitulom Pohanské povstania s kapelami BALFOR, RAVENTALE, VRANI VOLOSA a DEGORYEN.

 

Chceme vás ešte raz upozorniť, že koncert FLESHGOD APOCALYPSE sa v Collosseu neuskutoční.

 

6. máj – sobota

V Ružoberku sa uskutoční grindovica/deathmetalovica, kde vystúpia kapely OBLITERATE, ANIME TORMENT a STABBED vrámci ich Čauky Mňauky Tour 2017. Tak zoberte svoje mačky a namierte si to do Nového Korza.

 

V Martine sa v RC Mlyn bude krstiť. Domáca kapela EDITOR, ktorá pôsobí na scéne už 29 rokov, sa rozhodla vydať v poradí ôsmy album Old School. Spolu s nimi si zahrajú kapely HOW?NO!CUC a ABSTRACT.

 

V bratislavskom Randali sa uskutoční nultý ročník ZleJefest. Vystúpi tu šestica kapiel – GUZZLE BOOZE, thrashmetalsiti z Banskej Bystrice, GOD DEFAMER, technickí deathmetalisti z Bratislavy, melodickí blackmetalisti DESIRE FOR SORROW z Českých Budejovíc, NAHUM, death/thrashmetalisti z Ostravy, REVENGE DIVISION, death/thrashmetalisti z Považskej Bystrice, a ATTACK OF RAGE, grinderi z Bánoviec nad Bebravou. Vyzerá to na super akciu, pre ktorú sa oplatí zdvihnúť zadok a prísť do klubu.

 

O pár ulíc vedľa sa bude konať v klube Re:fresh Gothic Pogo Party, kde vystúpia nemeckí deathrock/postpunkeri DIVING LINES a synthpunkeri BEN BLOODYGRAVE z Berlína.

 

V banskobystrickom Tartarose vystúpi ukrajinská kapela NEARR, hrajúca multižánrovú spleť indie rocku, punku a shoegazeu.

 

V nitranskom Frankie Rock Clube vystúpia tri punkové kapely DITURVIT, HOVÄDÁ.SK a PULL OUT THE MONSTER.

 

Na prešovský amfiteáter sa presunie Noc Besov.

 

7. máj – nedeľa

Noc Besov si nedáva prestávku a v nedeľu pohania povstanú v Rožňave v Rakwa Music Clube.

 

8. máj – pondelok

Kto si v nedeľu dal oddych, v pondelok ho čaká LACUNA COIL v Bratislave. Support im budú robiť INFECTED RAIN. Prosto večer dvoch atraktívnych speváčok a ich bánd.

 

A Noc Besov sa v tento sviatok presunie do Dart Clubu v Brezne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *