Víkendový program pre rockerov (30. november – 2. december 2018)

Máme tu prvý decembrový a zároveň prvý adventný víkend. Vianočné trhy už začali, v Bratislave to dokonca odniesla jedna historická budova. Konečne nastal čas stresu zo zháňania darčekov a všetkého potrebného k Vianociam, čas zaobstarať si a založiť na svoje obydlia gýčovú výzdobu a obdobie, kedy naplno môžete rozvinúť svoju predvianočnú depresiu. Alebo sa na to môžete vykašlať a užívať si víkend aj so všetkými akciami, ktoré so sebou prináša.

 

30. november – piatok

V RC Mlyn Vrútky vystúpia nitrianski SYMFÓBIA a NOCONTROL, projekt, v ktorom hrá gitarista Jimi Cimbala.

 

V banskobystrickom Tartarose sa pripravte na riadnu divočinu, najprv vás rozporcujú CIRCULAR SAW a potom si vás podajú MANYAC a LOS COCOTOS.

 

V košickom Collosseu sa uskutoční dvojkoncert kapiel HASIACI PRÍSTROJ a TVOI POSTOI.

 

Najväčšiu temnotu a Číru Zlobu zažijete pre zmenu v bratislavskej Fuge. Vystúpia tu STÍNY PLAMENÚ, DEPRESY, ABORT TO BE BORN a 0N0.

 

1. december – sobota

V Poprade v Kozlovni Divoká oslavujú HUMAN HUMUS 10 rokov na scéne a zároveň to bude dobročinná akcia. Sekundovať im budú miestni crusťáci DISTAX, FAT – stoner/sludge zo Stropkova a DARP – stoneri z Popradu.

 

V košickom Collosseu sa pripravte na riadnu dávku amerického a severského čierneho kovu s kapelami ABIGAIL WILLIAMS, SARKOM a CHRONUS.

 

Smrtiaci kov si naopak môžete dať v banskobystrickom Tartarose. Tu vystúpia MIND AFFLICTION, MAILFOMATION a NO SALVATION.

 

V bratislavskom Randali si pre vás prichystali všehochuť metalu MIND THE GAP, CASTAWAY a RAVENHILL.

 

V RC Mlyn Vrútky vás čaká gotická párty s ĽAHKOU MÚZOU.

 

2. december – nedeľa

V popradskom Rock Fabrik si pre vás pripravili trochu paganu na nedeľu. Vystúpia tu ukrajinské kapely KHORS a RAVENTALE.

 

V bratislavskom Kulturáku vystúpia hardcore a metalcoreové kapely SILENT PLANET, ACRES a COMRADES. Ak na akciu plánujete ísť, treba si vstupenky zadovažiť do predu, kapacita je obmedzená len na 100 ľudí.

 

Lahôdkou tohto víkendu, aj keď až za hranicami, v brnianskom klube SONO Music Club bude jedna z najväčších legiend black metalu MASTER´S HAMMER. Kapela, ktorá mala výrazný vplyv na celý žáner čierneho kovu od poľských Behemoth až po nórsky black metal. To je dôvod, prečo aj mnoho fanúšikov zo Slovenska zamieri do Brna. Predsa len nevystupujú tak často a okrem toho ohlásili koncertnú pauzu, takže je to na dlhší čas posledná možnosť vidieť ich. Predskakovať im budú NIFELHEIM a BOHEMYST.

 

A ak by sa vám z Brna len tak ľahko odísť nechcelo, v pondelok v klube Melodka zahrajú REVOCATION spolu s ARCHSPIRE, SOREPTION a RIVERS OF NIHIL. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *