Víkendový program pre rockerov (30. jún – 2. júl)

Je tu záver školského roka, do prázdnin ostáva už len pár chvíľ. A tak je najvyšší čas pobaliť sa a vybehnúť na nejaké akcie. Vzhľadom na počet akcií by sa mohlo zdať, že tento víkend sa toho veľa nedeje. No treba zobrať do úvahy, že sa budú konať dva festivaly – jeden náš najväčší bývalý rockový festival a jeden undergroundový. Popri tom tu bude aj niekoľko kluboviek. Poďme si to rozmeniť na drobné.

 

30. jún – piatok

Piatkovým poobedím sa odštartujú festivaly. V sereďskom Campingu to bude spomienkový festival venovaný extrémnemu metalu IN MEMORIAM. Môžeme sa tešiť na 8 kapiel v piatok a 15 v sobotu. Ide hlavne o slovenskú scénu. V piatok to budú sereďskí thrasheri MANYAC a hostiteľská kapela blackmetalisti ŽRIEBÄDLO, zástupcovia death metalu budú MINOR, progresívni HOLOTROPIC (u nich namiesto Janka zaskočí za bicie Erik Šabo z Doomasu). RISON OF MY LIFE z Nitry sú poslednou piatkovou deathmetalovou kapelou. Z Banskej Bystrice prídu grinderi z GAZDASGRIND a thrasheri ACID FORCE. Zahraničným hosťom budú folkmetalisti z Prahy CRUNDALACH.

 

V sobotu sa môžete v sereďskom Campingu tešiť na bohatý hudobný program od rána. Prví sa na pódium už o 10:00 postavia death/blackmetalisti z Bratislavy FROZEN BLOOD, po nich hneď šurianski thrasheri CIRCULAR SAW. Do progresívnych vôd na chvíľku odplávame s LIGHT AT THE END. Po obede bude pódium patriť prvému zahraničnému hosťovi. Z Uherského Brodu prídu BAD FACE. Po nich trochu pribrzdíme s domácimi hardrockermi FREE BIRD. O 15:00 sa na pódium postavia našľapaní deathmetalisti z Bratislavy ABORT TO BE BORN, ktorí z albumom Misanformic valcujú všetko, čo im príde do cesty. Po nich prídu na rad druhí zahraniční hostia z Hosté – thrash/deathmetalisti IMMORALITY. Nasledujú kapely DOGMA INC zo Šale, PASSION FOR SORROW, gothic/death z Čiech, a pozor, z Mexika prídu deathmetalisti ARMADA. Primetime bude patriť zboníkom CATASTROFY. Ďalšie tri hodiny budú venované zahraničným hosťom – čertom z Maďarska, brutal death/grindcoreoví KRAMPUS, pagan black metal z Poľska AZEL’S MOUNTAIN, srbsko-chorvátsky brutal death metal SACRAMENTAL BLOOD. Zavŕšia to deathmetalisti z Revúcej BLOODY REDEMTION.

 

Druhým festom bude komerčnejší TOPFEST, pre mnohých už ,,popfest“. Oficiálne festival začína 30. júna, teda trvá o deň kratšie ako po minulé roky. Síce od štvrtku tam môžete stretnúť DJ Rada Meššu a tak isto štvrtok tam priletel headliner RAG´N´BONE MAN. Ten ale s rockovou hudbou veľa nemá, ako aj mnoho ďalších interpretov. Ale nájde sa pár zvučných mien, ktoré potešia dušu rockera. SKINDRED je waleská kapela, hudobný hybrid rocku, metalu a reggae. Po roku sa tiež vracajú aj SLOT. České legendy CITRON či KABAT nesmú na takomto feste chýbať. Netreba zabúdať ani na mladú slovenskú scénu DIAMOND FLOWERS, CHRONIC SLEEPERS, BULLET HOLLES, WASABI CIRCUS, LEISURE, HEAD2DOWN, RUST2DUST, MAD FREQUENCY, FISHFACE, INSIDE, GATE CRASHER, PUNKOVÁ KNEDLA, DARCHHAIC a ZOČI VOČI či HELENINE OČI, ktorí sú na scéne už o pár rôčkov dlhšie. Samozrejme, nebudú chýbať ani legendy ako SLOBODNÁ EURÓPA, KONFLIKT, DEREŠ, PLUS MÍNUS, ZÓNA A, HORKÝŽE SLÍŽE. Najväčšia legenda tam bude aj tak božský Kája.

 

1. júl – sobota

Pokiaľ sa nechystáte na žiadny zo spomenutých festivalov, ale máte chuť na koncert, v sobotu sú tu hneď dva. Kapela MORNA sa rozhodla usporiadať BUDE KONCERT-Live at Bitchmaker’s Garage v domácom prostredí Novej Dubnice. Akcia sa bude už podľa názvu konať open air medzi garážami na Topoľovej ulici. Spolu s nimi vystúpia VYSUŠENÉ EMBRYÁ a FORTUNELESS. Je to zatiaľ jediná udalosť, ktorú má táto kapela naplánovanú pre Wackenom. Ak si ich tam všimne veľké vydavateľstvo, len tak ich už hrať neuvidíte, tak hor sa do Novej Dubnice si ich poriadne užiť. Nezabudnite si dať podpísať merch, lebo čo ak budú mať potom už len platený Meet & Greet?

 

Na druhej strane Slovenska v prešovskom Metro Bare vystúpi kapela RENAISSENCE. Kapela vznikla v roku 2011 a v roku 2013 im vyšiel debut s názvom …LIKE MY PAIN NEVER LIVED. Je to mix progresívneho a power metalu, dokopy to dáva veľmi zaujímavý výstup. Rozhodne sa ich oplatí vidieť naživo. Support im budú robiť domáci melodickí metalisti ETERNA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *