Víkendový program pre rockerov (3. – 5. august 2018)

Pri aktuálnej vlne horúčav sa nikomu nechce ani pohnúť, lebo ešte aj sedenie na stoličke je únavné, pokiaľ nemáte zapnutú klimatizáciu alebo v mrazničke pár kíl zmrzliny a v chladničke sud piva. Aspoň cez víkend je dobré prekonať lepkavú upotenú lenivosť a ísť si aspoň vypočuť dobrú hudbu naživo.

3. august – piatok

Víkend odštartuje festivalovo, lebo veď je leto a väčšími akciami sa vtedy nemá šetriť. A tak v Liptovskom Hrádku vypukne KONGEN FEST s kapelami ako DISTAX, ACID FORCE, FEEL A CURSE, TRIX, BILLY BARMAN a mnohými ďalšími.

 

Kongen Fest ale nebude jediný, ktorý začne v piatok a skončí v sobotu. Okrem neho v amfiteátri v Turzovke odpália aj ROCK BESKYD FEST. Tu vystúpia napríklad CHERRY STREET, DIVOKEJ BILL či HOTEN TOTEN.

 

No festival môže byť aj malý, no lákavý. Takým bude festival KONČINY v obci Mojtín pri Púchove. Počas dvoch dní (piatok – sobota) predstaví to najzaujímavejšie zo slovenskej alternatívnej hudobnej scény ako napríklad WALTER SCHNITZELSSON či VRBOVSKÍ VÍŤAZI.

4. august – sobota

Keďže KONGEN FEST, KONČINY ani ROCK BESKYD FEST nie sú jednodňovky, ich druhá fáza prebehne hneď na druhý deň s ďalšou hromadou skvelých skupín.

 

Ale pokiaľ by vám vyhovovalo skôr niečo jednodňové, potom tu máme na Orave v prostredí zrúcanín Františkovej Huty alternatívny festival ORAVA ALTERNATIVE. Tu nájdete kapely ako DOGMA INC., THE RISING SIGN, VALAR a iné.

 

Jednodňová akcia je aj SVIT ŽELEZNÝ MASAKER. Na 2. ročníku tohto amatérskeho mini festu sa predstavia PAGAN SPIRIT, BRUTE, ACID FORCE, DISTAX a ďalší.

 

V prípade, že vám nevyhovuje ani toto a nemáte problém cestovať aj kúsok ďalej kvôli dobrej zábave, no v tomto prípade aj pivu, tak sa určite vyberte do uherskobrodského pivovaru, kde budú SLÁVNOSTI PIVOVARU. Samozrejme, nebude chýbať ani dobrá hudba v podobe HORKÝŽE SLÍŽE, WOHNOUT, HARLEJ a ďalších.

5. august – nedeľa

Stále málo? Tak aby ste vedeli, tentokrát nebude ani oddychová nedeľa, pretože v bratislavskom Randali vystúpia DYING FETUS, TOXIC HOLOCAUST a KILLCHAIN.

 

A po tomto poriadne nadupanom víkende skúste tých pár hodín spať do pondelka, aby vás šéf či šéfka nezabili, že im driemete v práci, alebo aby ste nazbierali sily na koncert kapely HELMET v Bratislave.

 


Použité zdroje:
Foto: sharpe-ers.com.au

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *