Víkendový program pre rockerov (28. – 30. jún 2019)

Tohto týždňové teploty rastú do výšin a my túžobne očakávame víkend. Môžeme si pripomenúť udalosti, keď bolo ich účastníkom ešte teplejšie. V týchto dňoch sa uskutočnila Bitka na Kosovom Poli, Noc dlhých nožov v nacistickom Nemecku, Gavrilo Princip spáchal atentát na Františka Ferdinanda d´Este, čo bola dlho očakávaná zámienka na spustenie I. svetovej vojny. Ale pripomenieme si aj narodenie gitaristu Deep Purple Stevea Morsea. Nás čaká program s prevahou open air festivalov.

 

28. jún – piatok

Piatok sa otvárajú brány Topfestu. Tento rok na pôvodnom mieste na Zelenej vode. Trvať bude dva dni a lákať vás bude na gitarovú megalegendu SLASHA, ktorý si dá featuring s MYLESOM KENNEDYM a THE CONSPIRATORS, ale je tu aj kopec ďalších zvučných mien ako APOLLO 440, THE BLOODY BEETROOTS, HORKÝŽE SLÍŽE, DEEZ NUTS, ČECHOMOR, GRAI, ZEMĚTŘESENÍ, ARZÉN, SLOBODNÁ EURÓPA či ZONA A. Nezabudnite na Storm Stage, kde okrem našich punkových legiend vystúpia aj semifinalisti Rockovej Maturity, ale aj overené domáce mená ako EUFORY, CALIBER X, MOFOKILLER či RANNÁ NEVOĽNOSŤ.

 

Na amfiteátri v Kečove vystúpi maďarská legenda OMEGA.

 

29. jún – sobota

V Satelit bare v Čadci sa uskutoční punkový Rumdožili Fest s kapelami A ČO TERAZ?!, NOTABENE, TRI GROŠE, TVOI POSTOI, NASCHVÁL, RACHOT PETKY, PADLA NA HLAVU.

 

V Camping Sereď sa uskutoční In Memoriam s poradovým číslom 6,66. Na šiestom ročníku vystúpia bandy NOT YET AWAKE, GUZZLE BOOZE, IMMORTALITY, OBEREG, WARBELL, AS THEY RISE, PROCH, SUBURBAN TERORIST, INFER, THORWALD, TREASONDOM, AIN.

 

V Kulturáku v Bratislave sa uskutoční Emo Night. Vystúpia tu českí crust DECULTIVATE, emo SNACKTHIEF a naši špecifickí, ale našľapaní DISTAX hrajúci crust s jemným líznutím emo.

 

30. jún – nedeľa

V Aréne Ondreja Nepelu vystúpi hviezda najvyššieho formátu, leganda z kapely Police. Áno, reč je o samotnom STINGOVI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *